یک سلبریتی در ماجرای کودتای آلمان بازداشت شد

نیروهای پلیس آلمان در جریان تحقیقات گسترده درباره توطئه کودتای گروه راست‌افراطی «شهروندان رایش»، یک سلبریتی آلمانی را بازداشت کردند.

یک سلبریتی در ماجرای کودتای آلمان بازداشت شد

رسانه‌های محلی آلمان گزارش کردند که یک آشپز بسیار معروف آلمانی در بین بازداشت‌شدگانی است که در ارتباط با پرونده توطئه گروه تروریستی راست‌افراطی «شهروندان رایش» برای کودتا در آلمان و سرنگونی دولت این کشور، مورد تحقیق و تفحص قرار گرفته‌اند.

طبق این گزارش، «فرانک هپنر» آشپز معروف آلمانی ۶۲ ساله که پدر نامزد «دیوید آلبا» ستاره تیم فوتبال «رئال مادرید» است، ظاهراً در پیست اسکی «کیستبوهل» اتریش که در آنجا صاحب یک رستوران است، بازداشت شد. کودتای خنثی شده جنبش راست افراطی شهروندان رایش علیه دولت آلمان، طی روزهای اخیر به بزرگترین عملیات ملی پلیس آلمان علیه این گروه افراطی منجر شده است.

پلیس آلمان طی عملیاتی گسترده، ۱۱ ایالت از ۱۶ ایالت این کشور را هفته گذشته در جستجوی اعضا و طرفداران این جنبش راست افراطی هدف قرار داد و بیش از سه هزار پلیس مسلح به یکصد ملک در سراسر بادن-وورتمبرگ، باواریا، برلین، هسن، نیدرزاکسن، و تورینگن و همچنین در کیتسبوهل و شهر ایتالیایی پروجا یورش بردند.

آن طور که رسانه‌های محلی آلمان گزارش می‌دهند اعضای گروه راست افراطی شهروندان رایش قصد داشتند «هاینریش سیزدهم» شاهزاده اشراف‌زاده ۷۱ ساله رویس را بعنوان رئیس دولت جدید آلمان منصوب کنند که در جریان عملیات پلیس آلمان این مرد ۷۱ ساله نیز بازداشت شد.

بر اساس گزارش روزنامه «دی پرس» اتریش، در صورتی که کودتای مذکور به موفقیت می‌رسید، نقش آشپز معروف آلمانی «برعهده گرفتن مسئولیت رستوران‌های رایش جدید آلمان» و تأمین غذای نظامیان رایش آلمانی می‌بوده است.

طبق این گزارش، هپنر که متخصص غذاهای اروپایی-آسیایی است، قبلاً در هتل‌های پنج ستاره در سراسر جهان کار کرده است.

پیش از این گزارش شده بود که دست‌کم ۲۵ تن از اعضا و طرفداران این گروه راست افراطی بازداشت شده بودند و نیروهای امنیتی آلمان از احتمال بازداشت تعداد افراد بیشتر طی روزهای آینده در رابطه با این پرونده خبر داده بودند.
 
بنا بر گزارش اشپیگل، در بین اقلام کشف و ضبط شده از مظنونین پرونده کودتا در آلمان، تپانچه‌های نه میلی‌متری، شمشیر، چاقو، شوکر، کلاه جنگی، تجهیزات دید در شب و سلاح‌های دیگری موجود بوده است.

روزنامه چپگرای « Tageszeitung» گزارش کرده که بازرسان در عملیات خود یک «فهرست هدف» کشف کرده‌اند که در آن نام و آدرس ۱۸ تن از سیاستمداران برجسته آلمانی و خبرنگارانی به چشم می‌خورد که ظاهراً‌ این گروه راستگرا قصد داشتند، هدف قرار دهند.

 

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۴۳۹۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت