بستری ایرانی برای تحصیل دخترانِ افغان

با اعلامِ سیاست‌های جدید طالبان درباره‌ی تحصیل دختران در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پس از اینکه وزارت امور خارجه ایران با احضار سرپرست سفارت افغانستان موضع خود را درباره‌ی این سیاست مشخص کرد، حالا مسئول «فیلیمو» با انتشار توییتی خبر داده که «فیلیمو مدرسه» به صورت رایگان برای تحصیل دختران افغان در نظر گرفته شده است.

بستری ایرانی برای تحصیل دخترانِ افغان

انتشار خبر تعلیق تحصیل دختران افغان از سوی وزیرِ تحصیلات عالی طالبان موجی در فضای رسانه‌ای و مجازی به راه انداخت که مخالفت آشکار برخی کشورها را نیز به همراه داشت.

در همین راستا روز شنبه ـ سوم دی ماه ـ وزارت امور خارجه ایران با فرا خواندن سرپرست سفیر افغانستان در ایران موضعِ خود را درباره‌ی این سیاست مشخص کرد: «امروز با دعوت از سرپرست سفارت افغانستان ضمن تشریح موضع سخنگوی وزارت خارجه ایران در خصوص تعلیق تحصیل دانشجویان دختر در دانشگاه‌های افغانستان آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای مساعدت به حل مشکلات ادامه تحصیل دختران به طرق مختلف از جمله به صورت برخط و استفاده از زیرساختهای موجود در ایران اعلام کردم.»

زمان زیادی از این موضع‌گیری نگذشت که محمدجواد شکوری، مسئول فیلیمو با انتشارِ توییتی خبر داد که «مدرسه فیلیمو» به صورت رایگان برای تحصیل دختران افغان در نظر گرفته شده است.

او در این توییت نوشته است: «با افتخار فیلیمو مدرسه به صورت کاملا رایگان در خدمت دانش‌آموزان دختر افغانستان است که از سرِ تنگ‌نظری از حق تحصیل و آموزش محروم هستند. ای کاش بضائت ارائه خدمت به دختران دانشجو را هم داشتیم و می‌توانستیم اثر این جهل را برای خواهرانمان کم‌رنگ‌تر کنیم.»

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۴۷۴۴
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت