«روایت زن ایرانی» همزمان با عمار سیزدهم منتشر شد

ویژه نامه «روایت زن ایرانی» همزمان با برگزاری سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار و به بهانه سالروز اعلام کشف حجاب رضاخانی منتشر شد.

«روایت زن ایرانی» همزمان با عمار سیزدهم منتشر شد

۱۷ دی ۱۳۱۴ بود که رضاشاه با ملکه و دخترانش، با لباس‌هایی به سبک غربی در جشن فارغ‌التحصیلی دختران دانش‌سرا شرکت کردند؛ این همان روزی بود که در تاریخ پهلوی به نام روز آزادی زن ثبت شد، آنچه در این ویژه نامه آمده است درباره نقش زنان و تاثیر آنان در تاریخ انقلاب اسلامی است.

در این ویژه نامه مطالبی از جمله «نسبت خانه‌نشینی زن با کالا انگاری او» تقریری از سخنرانی حجت‌الاسلام محسن قنبریان، «گفت‌وگو با رقیه رودسرایی» نویسنده کتاب انقلاب ژاکت‌های دکمه‌دار، «گفت‌وگو با دکتر رقیه فاضل» درباره سرمایه‌داری و فرصت فکر کردن زنان، «بُت دوگانه‌ی (خانه‌داری-فعالیت اجتماعی) را بشکنیم!» یادداشتی از مهدی تکلو، یادداشت‌هایی درباره فیلم‌های با موضوع زن در ادوار جشنواره مردمی عمار، «مفرد مونث غائب» گفت‌وگو با مریم برزویی، معرفی کتاب «مَنَم یه مادرم» روایت هایی از سبک تربیتی والدین شهدا، «تا قلّه راهی نیست» تأملی در چرایی بازنمایی منفی وضعیت اجتماعی زنان در جمهوری اسلامی ایران و گفتارهایی از احمد عسگری، ملیحه بخشی‌نژاد، دکتر فرج‌الله هدایت‌نیا و... می‌خوانیم.

می‌توانید نسخه مجازی این ویژه نامه را دریافت کنید و همچنین با مراجعه حضوری به سینما فلسطین محل نمایش مرکزی آثار سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار نسخه چاپی این ویژه نامه را دریافت کنید.

نمایش آثار سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار از تاریخ ١۵ دی ماه در سینما فلسطین شروع شده و تا ٢١ دی ماه ادامه دارد .همچنین اختتامیه این رویداد ٢٢ دی‌ماه در تهران برگزار می‌شود.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۵۰۵۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت