وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

نمایشگاه قرآن امید را به مردم منتقل می‌کند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نمایشگاه قرآن کریم امیدزا است، گفت: برخلاف تبلیغات دشمنان که سعی می‌کنند جامعه ما را یک جامعه خسته و مایوس نشان دهند نمایشگاه قرآن کریم نشان داد که جامعه ما چقدر زنده است و آموزه‌های قرآنی و وحیانی در زندگی مردم ما جریان دارد.

نمایشگاه قرآن امید را به مردم منتقل می‌کند

محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه بازدید از نمایشگاه قرآن در این رویداد فرهنگی و قرآنی، اظهار داشت: امسال مهم‌ترین اتفاق در نمایشگاه قرآن افزایش فضای محیطی نمایشگاه از ۴۵هزار متر مربع سال گذشته به ۷۵ هزار متر مربع بود، با این وجود خیلی از غرفه‌داران مطالبه فضای بیشتر و بهتری را داشتند.

وی ادامه داد: همکاران ما در معاونت قرآن و عترت برای فضای موجود و برگزاری نمایشگاه قرآن به نحو احسن زحمات زیادی کشیدند، از همه نهادها و بخش‌های مردمی هم به خاطر حضور پرشورشان تشکر می‌کنم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مایه‌ی مباهات ما است که در ماه مبارک رمضان بزرگترین نمایشگاه قرآن کریم جهان اسلام با این شکوه در تهران در حال برگزاری است، تاکید کرد: همه کسانی که فکر می‌کنند جامعه دچار مشکل در حوزه سبک زندگی است باید به نمایشگاه قرآن کریم سر بزنند زیرا این نمایشگاه امیدزا است.

اسماعیلی یادآور شد: برخلاف تبلیغات دشمنان که سعی می‌کنند جامعه ما را یک جامعه خسته و مایوس نشان دهند نمایشگاه قرآن کریم نشان داد که جامعه ما چقدر زنده است و آموزه‌های قرآنی و وحیانی در زندگی مردم ما جریان دارد.

به گفته وی یکی از عالی‌ترین بخش‌های نمایشگاه فرآم کودکان و نوجوانان بود و از همکاری دستگاه‌ها برای برپایی این بخش تشکر کرد.

اسماعیلی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: در سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن حوزه کودکان و نوجوانان به وضوح برجسته دیده شده است. درواقع دهه هشتادی‌ها و دهه نودی‌ها و نهادهای مرتبط با دانش آموزان به صورت ویژه به فعالیت می‌پردازند.

وی افزود: بخش مهمی از بازدیدکنندگان نمایشگاه به واسطه حضور کودکان و نوجوانان خود در این رویداد قرآنی حاضر می‌شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه نمایشگاه از جاذبه های نسل جدید برخوردار است گفت: اینجا جذابیت دینی برای نوجوانان و کودکان پیش بینی شده است و محلی برای انس بیشتر با قرآن وارائه سبک زندگی ایرانی اسلامی است. خوشحالیم که امسال در آغاز سال و فصل بهار این فرصت پدید آمده و مردم میتوانند از معارف اصیل قرآنی بهره مند شوند.

سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ۲۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلای امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ خواهد بود.

 
منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۶۹۱۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت