محل شهادت امام علی (ع) در شهر کوفه را بشناسیم/ اینفوگرافی

تسنیم نوشت: سحر روز نوزدهم سال چهلم هجری بود که حضرت امیرالمؤمنین امام علی (ع) در محراب مسجد کوفه به دست ناپاک ابن‌ملجم مرادی مورد ضربت قرار گرفته و دو روز بعد به شهادت رسیدند.

محل شهادت امام علی (ع) در شهر کوفه را بشناسیم/ اینفوگرافی

مسجد کوفه به گواه تاریخ، حوادث بزرگی را به خود دیده است. از عبادت و مناجات حضرت آدم، ادریس، خضر و ابراهیم علیهم السلام، ساخت کشتی توسط حضرت نوح علیه السلام و فرود کشتی بر خشکی تا معراج نبی مکرم اسلام صلی‌الله علیه و آله، وقوع معجزات، قضاوت‌های عادلانه حضرت امیرالمؤمنین امام علی (ع) و امام صادق(ع) و...

اما در این میان، ماجرایی در رمضان سال چهلم هجری در محراب مسجد کوفه روی داد که تلخی آن تا انتهای تاریخ، اهل زمین و آسمان را سیاه‌پوش و عزادار کرد.

سحر روز نوزدهم ماه مبارک رمضان سال چهلم هجری بود که حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام نماز صبح را در محراب مسجد کوفه به‌جا می‌آوردند که در سجده دوم از رکعت اول نماز، شمشیر زهرآلودی با دستان ناپاک عبدالرحمن بن ملجم مرادی لعنة الله علیه بر سر مبارکش ضربه زد و بعد از کمتر از دو شبانه‌روز در شب بیست و یکم ماه رمضان آن حضرت را به شهادت رساند.

خبرگزاری تسنیم در قالب اینفوگرافی به معرفی بخش‌هایی از مسجد کوفه و محل ضربت خوردن حضرت امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام پرداخته است.

امام علی (ع) , مسجد , شهید ,

کد مطلب: ۳۶۷۰۲۸
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت