بیش از ۲ هزار هنرمند به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند

معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر از معرفی ۲ هزار و ۲۰۰ نفراز اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی سراسر کشور به سازمان تأمین اجتماعی برای برخورداری از خدمات بیمه تأمین اجتماعی خبر داد و تأکید کرد: براین باوریم که بهره مندی اعضا از خدمات بیمه تأمین اجتماعی، سبب ایجاد انگیزه و دلگرمی برای ادامه فعالیت آنها بخصوص در شرایط سخت را مهیا خواهد کرد.

بیش از ۲ هزار هنرمند به سازمان تأمین اجتماعی معرفی شدند

مسلم کریمی با اشاره به روند معرفی اعضای صندوق اعتباری هنر برای بهره مندی از بیمه تأمین اجتماعی گفت: بیمه اعضای صندوق اعتباری هنر ذیل بیمه‌ی حرف و مشاغل آزاد سازمان تأمین اجتماعی تعریف می شود. در این نوع بیمه رابطه کارفرمایی وجود نداشته و متقاضیان این بیمه که حداکثر سن آنها ۵۰ سال است یا دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی به میزان برابر مدت مازاد حداکثر سنی هستند، می توانند بسته به خدمات، یکی از طر ح ها با نرخ ۱۴ یا ۱۸ درصد را انتخاب کنند. البته افرادی که حداقل ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند از اعمال شرط سنی معاف هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: مبلغ حق بیمه هرسال از سوی سازمان تأمین اجتماعی اعلام می شود و صندوق بمنظور حمایت از اعضای تحت پوشش به طور میانگین بیش از ۶۰ درصد مبلغ حق بیمه اعضا را در نرخ های ۱۴ و ۱۸ درصد (ویژه صاحبان حرف و مشاغل آزاد) درقالب یارانه پرداخت می کند.

کریمی افزود: براین اساس در سال ۱۴۰۲ مبلغ ماهیانه حق بیمه تأمین اجتماعی در نرخ ۱۴ درصد ۷۴۳ هزار تومان است که از این میزان مبلغ ۵۳۰ هزار تومان را صندوق اعتباری هنر و مبلغ ۲۱۳ هزارتومان را عضو صندوق (سهم فرد) برای ماه های ۳۰ روزه پرداخت می کند. همچنین در نرخ ۱۸ درصد مبلغ حق بیمه ۹۵۵ هزارتومان است که از این میزان مبلغ ۵۳۰ هزار تومان توسط صندوق و مبلغ ۴۲۵ هزار تومان توسط عضو صندوق(سهم فرد) برای ماه های ۳۰ روزه پرداخت می‌شود. از سوی دیگر مبلغ سرانه درمان در سال جاری، ۱۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان برای هر فرد تعیین شده است که افراد در صورت تمایل و پرداخت می توانند از مزایای ان استفاده نمایند.

معاون اعضاء صندوق اعتباری هنر در ادامه سخنان خود با اشاره به معرفی ۲ هزار و ۲۰۰ نفراز اعضا برای برخورداری از خدمات بیمه تأمین اجتماعی از ابتدای سال ۱۴۰۲، تصریح کرد: از زمان شروع به‌کار دولت مردمی بیش از ۱۷ هزار نفر از اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت از خدمات تأمین اجتماعی برخوردار شده اند و تعداد معرفی شدگان صندوق به سازمان تأمین اجتماعی به بیش از ۵۶ هزار نفر افزایش یافته است.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۹۴۴۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت