رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا:

زنان برای دریافت گذرنامه ویژه اربعین نیاز به اجازه همسر دارند

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا گفت: تمامی زنان متأهل برای دریافت گذرنامه ویژه اربعین باید اجازه همسر را داشته باشند.

زنان برای دریافت گذرنامه ویژه اربعین نیاز به اجازه همسر دارند

سردار علی ذوالقدر در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا زنان برای دریافت گذرنامه ویژه اربعین احتیاجی به اجازه همسر دارند یا خیر، اظهار کرد: طبق قانون زنان متأهل برای دریافت گذرنامه باید اجازه محضری همسر را هم همراه با سایر مدارک ارائه دهند.

وی افزود: درست است که پلیس دریافت گذرنامه ویژه اربعین را تسهیل کرده است، اما این امر به معنی آن نیست که اجازه همسر از مدارک دریافت گذرنامه ویژه اربعین برای زنان حذف شده باشد.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا خاطرنشان کرد: در نتیجه تمامی زنان متأهل برای دریافت گذرنامه ویژه اربعین باید اجازه همسر را هم داشته باشند.

ذوالقدر ادامه داد:، اما نکته مهم این است که برای دریافت گذرنامه ویژه اربعین احتیاجی به «اجازه محضری» همسران نیست و زنان می‌توانند به همراه شوهران خود به ادارات پلیس گذرنامه مراجعه کنند و همان جا زوجیت آن‌ها توسط مامور مورد نظر تایید و اجازه همسر اخذ شود.

وی با بیان اینکه تا امروز ۴۳ هزار جلد گذرنامه ویژه اربعین چاپ شده است، گفت: حذف اجازه محضری مردان برای زنان و تبدیل آن به اجازه حضوری آن‌ها در ادارات پلیس گذرنامه از جمله اقدامات پلیس برای تسهیل کردن دریافت گذرنامه ویژه اربعین است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: ۳۶۹۶۰۸
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت