بررسی میزان آزار و اذیت و خشونت در محل کار در مقیاس جهانی + اینفوگرافیک

آیا می دانستید از هر پنج نفر یک نفر حداقل یک بار در محل کار، خشونت و آزار و اذیت را تجربه کرده است؟

بررسی میزان آزار و اذیت و خشونت در محل کار در مقیاس جهانی + اینفوگرافیک

اینفوگرافیک زیر، یافته های حاصل از نظرسنجی ای در سال ۲۰۲۱ است که میزان آزار و اذیت و خشونت در محل کار را در مقیاس جهانی نشان می دهد.

 

 

بررسی میزان آزار و اذیت و خشونت در محل کار در مقیاس جهانیبررسی میزان آزار و اذیت و خشونت در محل کار در مقیاس جهانی
نیاز فوری به داده های جامع و قابل اعتماد در مورد ماهیت و مقیاس آزار و اذیت در محل کار وجود دارد تا به سیاست گذاران برای رسیدگی به این مسئله کمک کند. اولین نظرسنجی جهانی و قابل توجه در مورد خشونت و آزار و اذیت در محیط کار از شرکت کنندگانی در ۱۲۱ کشور، تهیه شده است. یکی از نکات بسیار مهمی که باید ذکر شود این است که همه داده ها بر اساس حوادث گزارش شده است و ممکن است بسیاری از موارد واقعی آزار و اذیت فیزیکی، جنسی و روانی در محل کار، گزارش نشده باشد.

یافته ها و معنای آنها

 

بررسی میزان آزار و اذیت و خشونت در محل کار در مقیاس جهانی

این مطالعه نشان داد که تعداد قابل توجهی از افراد، آزار و اذیت و خشونت در محل کار را گزارش کردند و تجربیات آنها بر اساس جنسیت متفاوت بود. داده ها موارد گزارش شده از انواع مختلف خشونت و آزار و اذیت در محل کار را نشان می دهد که یک یا چند بار تجربه شده است. برای مثال ردیف اول جدول زیر را در نظر بگیرید. ۴۹ درصد از مردان برای حداقل یک بار آزار روانی را گزارش کرده اند و ۲۰ درصد دیگر مردان، ترکیبی از خشونت روانی و فیزیکی را یک یا چند بار تجربه کرده اند.
بررسی میزان آزار و اذیت و خشونت در محل کار در مقیاس جهانی
تجربیات زنان در ۳۲ درصد موارد شامل آزار جنسی بود، در حالی که تنها ۱۶ درصد از تجربیات مردان آزار جنسی را در بر می گرفت.

علاوه بر این، زنان و مردان مهاجری که خارج از کشور زادگاهشان کار می کنند، موارد بیشتری گزارش کرده اند، به طوری که ۳۰ درصد از زنان و ۲۶ درصد از مردان در این گروه، سوء استفاده از آنها در محل کار را تجربه کرده اند، که از میانگین جهانی ۲۰ درصد بیشتر است.

بررسی میزان آزار و اذیت و خشونت در محل کار در مقیاس جهانی

بررسی آمارهای مربوط به سن در نیروی کار جهانی نیز روندهای نگران کننده ای را نشان می دهد. در میان افراد زیر ۲۴ سال، بیش از ۳۳ درصد آزار روانی را در محل کار تجربه کرده اند.

بررسی میزان آزار و اذیت و خشونت در محل کار در مقیاس جهانی
نیاز فوری به اقدام جمعی

آمار ارائه شده در این گزارش نشان می دهد که آزار و اذیت و خشونت در محل کار موضوعی است که بر بخش قابل توجهی از نیروی کار جهانی تأثیر می گذارد و بیشترین خطر متوجه کارگران مهاجر و جوانان است.

منبع: روزیاتو
کد مطلب: ۳۶۹۸۱۲
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت