آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس (ع) اعلام کرد:

شرکت بیش از ۲۲ میلیون نفر در مراسم اربعین کربلا

آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس (ع) امروز چهارشنبه اعلام کرد که بیش از ۲۲ میلیون زائر در مراسم اربعین امسال شرکت کردند.

شرکت بیش از ۲۲ میلیون نفر در مراسم اربعین کربلا

عتبه مقدس عباسی، شمار کل زائران اربعین حسینی امسال را اعلام کرد.

در بیانیه آستان مقدس حضرت ابوالفضل العباس (ع) آمده است که امسال 22 میلیون و 19 هزار و 146 نفر در مراسم اربعین حسینی شرکت کردند.
 

در بیانیه رسمی عتبه عباسی تأکید شده که این تعداد مربوط به کسانی است که اول صفر تا ساعت 12 ظهر 20 صفر از چهار ورودی اصلی بغداد، نجف ، بابل و حسینیه به کربلا وارد شده‌اند.

آمار زائران در سال گذشته 21 میلیون و 198 هزار و 640 نفر اعلام شده بود.

به گزارش میدل ایست نیوز، فراس عباس حمزه، مسئول واحد ارتباطات و فناوری اطلاعات عتبه مقدس عباسی درباره نحوه شمارش زائران گفت که این سیستم پیچیده است زیرا شمارش زائران یک فرآیند آماری است اما با توجه به فعالیت طی سال‌های گذشته، عتبه تجربه خوبی در این زمینه دارد و آنچه را که مدل ریاضی خوانده می شود توسعه داده است.

وی افزود که در پایان زیارت اربعین و براساس دستورات السید احمد الصافی، متولی شرعی عتبه در ساعت 12 ظهر روز 20 صفر سیستم شمارش الکترونیک متوقف و بیانیه‌ای درخصوص شمار کل زائرانی که وارد کربلا شدند، منتشر می‌شود.

سازوکار فرآیند شمارش زائران با فناوری جدید و سیستم الکترونیک و تحت نظارت یک تیم فنی متخصص در این حوزه انجام می شود که تجربه کار با این سیستم را دارند.

پیشتر، نصیر عبدالامیر، مسئول بخش کنترل الکترونیک عتبه حسینی در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: در مراسم زیارت اربعین امسال برای نخستین بار به طور عملی از هوش مصنوعی استفاده می‌شود.

وی افزود: در سال‌های گذشته از طریق شمارش اجسام، جمعیت زائران احصا می‌شد اما امسال با استفاده از پردازش چهره این کار صورت می گیرد.

این مسئول عتبه حسینی تاکید کرد که درصد خطا در این فناوری نزدیک به صفر و نتایج آن غالبا دقیق است.

وی ادامه داد: هوش مصنوعی همچنین به مسئولان در موضوع تامین امنیت مراسم اربعین از طریق شناسایی مظنونان در زمان حضورشان در اماکن دارای دوربین کمک می کند.

به گفته عبدالامیر، این فناوری در یافتن گم شدگان احتمالی در ایام زیارت میلیونی اربعین نیز نقش خواهد داشت.

منبع: تسنیم
کد مطلب: ۳۷۰۲۹۲
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت