انتقاد صریح محمدرضا عارف به ممنوع الکار شدن بازیگران زن

محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان در صفحه اینستاگرام خود با انتشار متنی ضمن انتقاد از رویکرد وزارت ارشاد درباره ممنوع الکاری برخی از بازیگران زن تاکید کرد که متولیان فرهنگ و هنر ، ناهنرمندانه در مسیر دافعه و تنش و شکاف گام برمی دارند.

انتقاد صریح محمدرضا عارف به ممنوع الکار شدن بازیگران زن

متن یادداشت محمدرضا عارف به شرح زیر است :

اکثریت هنرمندان عزیز سرزمین هنر پرورمان_ ایران_ کشوری که تداوم تاریخی آن ، بیش از هر چیز مرهون ادب و هنر است، به ویژه بانوان ارجمند هنر هفتم (سینما)، با نگرش‌های مختلف، همیشه و در همه حال دغدغه ایران را داشته و دارند و قلبشان برای میهن عزیزمان می تپد.

زیبنده نیست که دستگاه متولی ، به جای آنکه اهالی هنر را قدر بداند و بر صدر بنشاند و در راستای تقویت همبستگی و انسجام ملی و رونق نشاط و شادابی و غنی سازی فرهنگ ملی، ملت و کشور را از وجود مبارکشان ، بهره مند گرداند، با رویکردی تقابلی و تنازعی با ایشان مواجه شود و به جای رویه ی جذب حداکثری، رویکرد ناصواب حذف و طرد را در پیش بگیرد .

هنری که در سنت سترگ ما ، برتر از گوهر آمد پدید، می تواند و می بایست ، یاریگر مودت و محبت در جامعه ی ما باشد، نه آنکه با نگرش های سطحی و جناحی و سلیقه ای ، از صحنه بیرون رانده شود.

التیام زخم های به جای مانده از حوادث تلخ سال گذشته، نیازمند مرهمی از دلجویی و دعوت به گفت و گو برای بازسازی و بازیابی وحدت و ترمیم و کاهش شکاف ها است، نه آنکه متولیان فرهنگ و هنر ، ناهنرمندانه در مسیر دافعه و تنش و شکاف گام بردارند. محبت ،مودت و مهربانی ، سنت حسنه ی اسلامی _ایرانی است. آن را پاس بداریم.

منبع: جماران
کد مطلب: ۳۷۱۳۵۶
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت