آلونک پناهجوی ایرانی در لوکس‌ترین نقطه لندن

یک ایرانی بی‌خانمان که به عنوان پناهجو وارد انگلیس شده در محله چلسی، یکی از نقاط گران قیمت لندن یک سرپناه چوبی برای خود ساخت.

آلونک پناهجوی ایرانی در لوکس‌ترین نقطه لندن

شاهو امینی به روزنامه دیلی‌میل گفت این کلبه در حاشیه رودخانه تیمز چوبی را خودش ساخته است، چون همیشه دوست داشته مکانی کنار آب داشته باشد.

اینجا یکی از معتبرترین آدرس‌های لندن است، با منظره‌ای ارزشمند در سراسر تیمز تا چراغ‌های چشمک‌زن پل آلبرت و برج‌های نمادین نیروگاه بترسی.

به گفته شاهو امینی، او قبل از اینکه در یک تصادف بیشتر حافظه و بعدتر شغلش را از دست بدهد در یک آپارتمان زندگی می‌کرد.

برای قرن‌ها، این منطقه در چلسی مکان ممتاز، ثروتمند و مشهور بوده است، محله‌ای که خانه‌های آن به قیمت ده‌ها میلیون پوند به فروش می‌رسد.

اما دیلی‌میل فاش کرد که یک ایرانی بی‌خانمان در ۴۰ سالگی، که به عنوان پناهجو وارد بریتانیا شده و انگلیسی صحبت نمی‌کند، با جسارت خانه‌ای برای خود در آنجا ساخته است.

شاهو امینی فاش کرده است که در آگوست امسال این سوله ۸ فوتی (۲.۵ متر) در ۴ فوتی (۲ متر) را خودش ساخته است، زیرا همیشه مکانی کنار آب می‌خواست.

او گفت: من جستجو‌های زیادی در گوگل برای خانه‌های نزدیک به رودخانه یا دریا انجام دادم و از آن‌ها الهام گرفتم. جای من خیلی زیباست در شب بسیار سرد است، اما منظره شگفت انگیز است.

در سراسر خیابان در یک جهت از آلونک او، همسایه‌های نزدیک او میک جگر، خواننده گروه رولینگ استونز، برایان آدامز آهنگساز انگلیسی و هانس راوسینگ، پسر روبن راوسینگ، صاحب بزرگترین غول بسته بندی مواد غذایی در جهان هستند؛ و حتی نزدیک‌تر کراسبی هال است، عمارت وسیع و باشکوه تاریخی لندن.

امینی گفت: هیچ کس مرا اذیت نمی‌کند و صادقانه بگویم، شما حتی نمی‌توانید آلونک من را از جاده ببینید، زیرا پنهان است. من مکان کوچکم را دوست دارم. باز کردن پنجره ها، نگاه کردن به تیمز و ورود هوای تازه به داخل، فوق العاده است. من ترجیح می‌دهم اینجا باشم تا در خیابان‌ها بخوابم.

وی گفت که قبلاً در یک آپارتمان در ویکتوریا زندگی می‌کرد، اما در مارس ۲۰۲۳ به دلیل یک تصادف با موتورسیکلت در مارس ۲۰۲۳ باعث شد بیشتر حافظه و شغل خود را به عنوان پیک از دست بدهد.

شاهو می‌گوید کار نمی‌کند و به پس‌اندازش متکی است و قبل از ساخت کلبه با یکی از بهترین مناظر لندن، زیر پل‌ها و خیابان‌های پایتخت خوابیده بود.

او گفت: من نتوانستم کار کنم، اما صادقانه بگویم، خیلی چیز‌ها را به خاطر نمی‌آورم. این تصادف صدمات جسمی و روحی زیادی به خصوص به حافظه بلندمدت من وارد کرد. سپس من را بیرون کردند و در خیابان‌ها بی خانمان بودم، اما نمی‌توانم به یاد بیاورم کجا.

او در قسمت بالای آلونکش می‌خوابد، که دارای یک پنجره کوچک است که به او اجازه می‌دهد با منظره‌ای از رودخانه تیمز بیدار شود.

وقتی هوا خوب است، او در فضای باز غذا می‌خورد و استراحت می‌کند، روی صندلی کمپینگ تاشو نشسته و مناظر وسیع رودخانه و پل آلبرت را که به خاطر ۴۰۰۰ چراغش محبوبیت دارد، تحسین می‌کند.

او دیده شده است که در حال آماده کردن وعده‌های غذایی مفصل - خرد کردن سبزیجات تازه، سبزی و گوشت برای خورشت - قبل از اتمام پخت و پز روی اجاق گاز است.

شاهو امینی در شهر مریوان ایران به دنیا آمده و در سال ۲۰۱۳ به عنوان پناهجو به بریتانیا رفته است. او انگلیسی کمی صحبت می‌کرد و از طریق مترجم با دیلی‌میل صحبت می‌کرد. او گفت نه خانواده‌ای در اینجا دارد و نه خاطره‌ای از زندگی قبلی خود در ایران دارد.

وی افزود: همه چیز از بین رفته است. در اثر سانحه رانندگی بخش زیادی از زندگی ام را به خاطر نمی‌آورم.

شاهو گفت که ساخت این آلونک برای او حدود ۳۰۰ پوند هزینه داشت. خانه او گرمایش ندارد و برای گرما به یک بطری آب گرم متکی است.

امینی می‌گوید که فقط روزی یک بار روی غذا می‌پزد. او روی یک تخته چوبی سخت که بالای سطح زمین قرار دارد می‌خوابد که به عنوان میز و مکانی برای نگهداری وسایلش عمل می‌کند.

آلونک او همچنین دارای دو پنجره موقت و سقف شیبدار است که با ورق پلاستیکی پوشیده شده است. او هفته‌ای یک بار در یک باشگاه ورزشی مجاور دوش می‌گیرد و از توالت یک ایستگاه اتوبوس محلی استفاده می‌کند.

مردم محلی و رهگذران چلسی از شاهو که مودب است استقبال کرده اند. از این رو، هیچ شکایتی به شورای محلی، منطقه سلطنتی کنزینگتون و چلسی ارائه نشده است.

یکی از ساکنان محلی به دیلی‌میل گفت: ما اغلب می‌بینیم که او در حال آماده کردن شام روی اجاق کمپینگ است. او یک میز کوچک و یک صندلی کمپینگ تاشو دارد. او آشپز خوبی است، زیرا خورشت‌هایی با بوی خوش درست می‌کند. او حتی از من دعوت کرد که یک شب با او شام بخورم.

او بسیار آرام به نظر می‌رسد و همیشه موسیقی را از تلفن همراه خود پخش می‌کند. از آنجایی که هوا سردتر شده است، او یک کلاه سفید بر سر می‌گذارد تا گرم بماند. او می‌گوید که آلونکش خوب است. به نظر می‌رسد مبلغ کمی برای ساخت آن پرداخت کرده باشد، زیرا افرادی که در این منطقه زندگی می‌کنند میلیون‌ها دلار برای لذت بردن از منظره‌ای که او دارد پرداخت کرده اند.

روزنامه دیلی‌میل نوشت: هیچ کس نمی‌داند قرار است چه اتفاقی بیفتد، اما شاهو امینی مطمئنا نمی‌تواند آنجا بماند. اگر آلونک او جمع آوری شود شرم آور است، اما بسیار بزرگ است و به وضوح برای مکانی برای خواب استفاده می‌شود.

(عکس)

(عکس)

 
 

(عکس)

(عکس)

(عکس)

 
 

(عکس)

منبع: فرارو
کد مطلب: ۳۷۲۳۴۴
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت