فرزند مرحوم هشدار داد

به هیچ عنوان مجاز به استفاده از صدای «ناصر طهماسب»با ابزارهای هوش مصنوعی نیستید!

فرزند ناصر طهماسب نسبت به بازسازی صدای ناصر طهماسب با هوش مصنوعی هشدار داد.

به هیچ عنوان مجاز به استفاده از صدای «ناصر طهماسب»با ابزارهای هوش مصنوعی نیستید!

در اطلاعیه‌ای که در صفحه رسمی انجمن گویندگان گفتارفیلم در فضای مجازی از سوی کیومرث طهماسب _ فرزند ناصر طهماسب _ منتشر شده، نسبت به بازسازی صدای ناصر طهماسب با هوش مصنوعی هشدار داده شده و عنوان شده در صورت استفاده غیر قانونی از این صدا، از طریق مجاری قانونی مورد پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت.

در متن این اطلاعیه تاکید شده است:

«با توجه به توسعه هوش مصنوعی AI در زمینه صداسازی و صدا گذاری، کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی از جمله سازمان‌های دولتی، نیمه دولتی، شرکت‌های نیمه‌خصوصی و خصوصی، استودیوهای ضبط و صداگذاری و کلیه مراجع و مراکزی که به این فعالیت اشتغال دارند و در این یادداشت به آنها اشاره نشده باشد و از قلم افتاده باشند، به هیچ عنوان مجاز به استفاده از صدای «ناصر طهماسب» که با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مجددا بازسازی و یا ساخته و پرداخته شده باشد نبوده، نیستند و نخواهند بود. همچنین ذکر این نکته ضرورت دارد که علیرغم درخواست‌های متعدد در خصوص استفاده از صدای ایشان در زمان حیات با استفاده از تکنولوژی فوق مطرح و درخواست شده بود ولی هیچ‌گاه مورد تایید ایشان قرار نگرفت. لذا مجددا تاکید می‌شود که هیچ‌گونه توافقی نه کتبا و نه شفاها از این بابت نه با ایشان و نه با اینجانب و نه خانواده با هیچ شخص و یا سازمانی صورت نگرفته است. لذا هرگونه ادعا از این بابت شدیدا تکذیب می‌شود.»

در این اطلاعیه همچنین با تذکری، عنوان شده است:

«متذکر می‌گردد این صداسازی و صداگذاری از جمله شامل استفاده از صدای ایشان به هر شکل چه استفاده به جای هنرپیشه، صدای متن یا به عنوان نریتور یا نریشن و حتی استفاده در تیتراژ در کلیه انواع فیلم از جمله سینمایی، سریال، انیمیشن، مستند، خبری، رادیویی، تبلیغاتی و غیره اعم از تولیدات ایرانی (داخلی) و یا غیرایرانی (تولید شده در سایر کشورها) به کلیه زبان‌های روز و زنده دنیا تحت هر شرایطی مجاز نبوده و در صورت استفاده به موجب قوانین حقوقی و جزایی از طریق مجاری قانونی مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.»

ناصر طهماسب ـ گوینده و دوبلور پیشکسوت کشورمان ـ (یکم دی ماه) از دنیا رفت و مراسم تشییع و خاکسپاری او در سکوت خبری برگزار شد.
مهارت در ارائه تیپ‌های جدی و کمدی و لهجه‌های مختلف از ویژگی‌های او بود. صدای طهماسب یادآور نقش‌آفرینی بازیگرانی مانند هارولد لوید، جک نیکلسون، جیمز استوارت، کری گرانت، همفری بوگارت، هنری فوندا، استیو مک‌کوئین، گری کوپر، جین هکمن، آنتونی پرکینز، پیتر سلرز، دیوید جانسن، کوین اسپیسی، ایان ریچاردسون و… بود.

او افزون بر گویندگی نقش‌های اول، در فیلم‌های سینمایی و مجموعه‌های تلویزیونی زیادی به عنوان مدیر دوبلاژ و سرپرست گویندگان فعالیت داشته‌ است.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۷۳۰۱۷
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت