این سلبریتی های هالیوودی از «حجامت» استفاده می کنند

​حجامت یک روش درمانی از طب سنتی است که از گذشته های دور وجود داشته است. در این روش از لیوان های مخصوصی بر روی پوست برای کمک به بهبود درد، التهاب، جریان خون و سلامت کلی بدن استفاده می شود. حتی برخی تحقیقات می گوید برای کسانی که قصد بچه دار شدن دارند، حجامت می تواند به رفع مشکل ناباروری کمک کند. این روش درمانی گرش خون را بهبود می بخشد، امری که به بسته شدن نطفه کمک می کند.

این سلبریتی های هالیوودی از «حجامت» استفاده می کنند

در ادامه از سلبریتی های هالیوودی خواهیم گفت که از روش درمانی حجامت استفاده می کنند.

دواین جانسون

 

دواین جانسون اولین بار در سال ۲۰۲۱ حجامت را امتحان کرد. او درباره ی این تجربه گفته: «از چیزی که به نظر می رسد چالشی تر است اما به طور کلی از آن لذت بردم. همیشه به دنبال شیوه های جدید هستم تا این بدن دایناسوری ۲۵۰ میلیون ساله را با نه فقط تمام آسیب های گذشته ام، بلکه هم با فرسایش های روزانه ام در تعادل و بهینه نگه دارد. هر چیزی آسیبی دارد، بنابراین پیشگیری ضروری است. ما فقط همین یک بدن را داریم، بنابراین باید از آن مراقبت کنیم.»

گوئینت پالترو

گوئینت پالترو که در گذشته نشان داده از حضور بر روی فرش قرمز با لباس هایی که آثار به جای مانده از حجامت روی بدنش را در معرض دید قرار دهد، ابایی ندارد، می گوید شیفته ی طب شرقی، به ویژه حجامت است. او در وبسایت خود نوشته: «طب سنتی رویکرد متفاوتی نسبت به طب غربی دارد. در حقیقت، همه جانبه تر است. در طب شرقی به ریشه ی مشکل پرداخته می شود.»

به گفته ی پالترو او در صورت نیاز حتماً از دارو یا جراحی استفاده می کند اما «شیوه های درمانی سنتی مختلفی که به بدن کمک می کنند تا خود را معالجه کند» او را بسیار تحت تأثیر قرار می دهند.

جنیفر آنیستون

جنیفر آنیستون هم یک در حالی بر روی فرش قرمز ظاهر شد که آثار حجامت روی بدنش پیدا بود. او البته در استفاده از حجامت تازه کار نیست. در حقیقت، آنیستون سال ها است که از این شیوه ی سنتی برای بهبود گردش خون خود استفاده می کند.

جاستین و هیلی بیبر

هیلی بیبر، همسر جاستین بیبر درباره ی علاقه ی خود به شیوه های درمانی طبیعی گفته: «می توانم سر کایروپراکتیک و طب سوزنی قسم بخورم. به نظر من کایروپراکتیک همه چیز از حجامت تا تکنیک گراستون را دربرمی گیرد. من قبلاً رقصنده بودم، برای همین برای هر چیزی که برای صدمات و آسیب ها خوب بود خیلی پایه بودم. من عاشق سونا رفتن هستم، سونای مادون قرمز. برای همه ی این ها پایه ام.»

همسر او، جاستین بیبر هم از قرار معلوم از شیوه ی حجامت استفاده می کند و از آفتاب گرفتن در ساحل عمومی و سلفی گرفتن با رد حجامت روی بدنش ابایی ندارد.

کیلی کوئوکو

به گفته ی کیلی کوئوکو، او بعد از انجام ورزش های سنگین که او را از پای درآورده بودند، تصمیم گرفت حجامت را امتحان کند.

لیدی گاگا

لیدی گاگا که یک بار عکسی از خود در ساحل منتشر کرد که آثار حجامت روی بدنش در آن پیدا بود، از قرار معلوم بعد از انجام این شیوه ی درمانی احساس بهبودی می کرد. او در شرح این عکس به سختی های حجامت کردن اشاره کرده اما نوشته بود که به حفظ سلامتی خود می ارزد.

جسیکا سیمپسون

جسیکا سیمپسون حجامت را در دوران بارداری به دلیل ورم زیاد پاهایش امتحان کرده بود که بعد از انجام این کار ورم پاهایش کمتر شده بود. او گرچه روش های دیگری را هم امتحان کرده بود، اما از قرار معلوم حجامت بیشتر به او کمک کرده بود.

منبع: روزیاتو
کد مطلب: ۳۷۴۳۳۰
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت