خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرای بوشهر

انتشار کلیپ فارغ التحصیلی متفاوت دختران دانشکده الزهرای دانشگاه فنی و حرفه ای بوشهر با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده است.

خبرساز شدن کلیپ فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرای بوشهر

مدتی است ساخت کلیپ های شاد و خلاقانه ی فارغ التحصیلی در میان دانش آموختگان دانشگاه های کشور رواج یافته و در جدیدترین مورد، ویدئویی از همین دست مربوط به فارغ التحصیلی دختران دانشکده الزهرای بوشهر در فضای مجازی منتشر شده است.

در ابتدای این ویدئو یکی از دانش آموختگان دختر می گوید که این کلیپ مربوط به جشن فارغ التحصیلی دانشجویان ورودی سال ۹۷ رشته معماری دانشکده الزهرای بوشهر است. این کلیپ که با صحنه هایی از شادی دختران فارغ التحصیل این دانشکده با مقنعه و لباس فارغ التحصیلی، در بافت قدیمی بوشهر و با آهنگی جنوبی همراه است، در شبکه های اجتماعی پربازدید شده است.

 

فارغ التحصیلی الزهرا بوشهر

فارغ التحصیلی الزهرا بوشهر

فارغ التحصیلی الزهرا بوشهر

فارغ التحصیلی الزهرا بوشهر

فارغ التحصیلی الزهرا بوشهر

با این حال، انتشار این ویدئو واکنش منفی مسئولان دانشکده الزهرای بوشهر را به دنبال داشته است.

پس از انتشار این کلیپ، رئیس دانشکده الزهرای بوشهر به خبرگزاری «ایسنا» گفت: از دی‌ ماه سال ۹۸ تاکنون هیچ جشن فارغ‌ التحصیلی در دانشکده الزهرا برگزار نشده است.

زهرا حاجیانی افزود: بعد از کرونا و نیز به علت کمبود منابع مالی هیچ جشن فارغ‌ التحصیلی در دانشکده الزهرا برگزار نشده و کلیپ پخش شده در فضای مجازی توسط چند دانشجوی فارغ‌ التحصیل این دانشگاه بدون هماهنگی و اخذ مجوز از دانشگاه به صورت خودجوش برگزار شده و دانشگاه در برگزاری آن هیچ نقشی نداشته است.

وی به «ایسنا» گفت: ۸ نفر از دانشجویان فارغ‌ التحصیل این دانشگاه با تهیه فرم لباس فارغ‌ التحصیلی در بافت قدیم بوشهر اقدام کرده و با میکس آن جشن با سردرب دانشگاه این موضوع را به وجود آورده‌ اند.

حاجیانی ادامه داد: این موضوع توسط حراست دانشگاه در دست بررسی است و دانشجویی که این فیلم را تهیه کرده شناسایی شده و فردا قرار است به همراه پدرش جوابگوی این کارش باشد.

به گفته ی وی این دانشگاه پیگیری قضایی این فعالیت غیر قانونی را تا حصول نتیجه ادامه خواهد داد.

فارغ التحصیلی الزهرا بوشهر

علیرغم اظهارات رئیس دانشکده الزهرای بوشهر، سیروس شهریاری، وکیل دادگستری در توییتی ضمن تأکید بر این نکته که دختران دانشکده الزهرای بوشهر هیچ جرمی مرتکب نشده اند که قابل پیگرد قضایی باشند، ابراز امیدواری کرد: به احساسات اجتماعی احترام گذاشته شود و اصلا پای این بچه ها به مراجع رسمی باز نشود.

فارغ التحصیلی الزهرا بوشهر

همچنین مسلم روئین، وکیل دادگستری اعلام کرد: درصورت اینکه پرونده این دانشجویان قضایی شود، آمادگی دارد به صورت رایگان وکالت شان را برعهده بگیرد.

این نخستین باری نیست که کلیپ های فارغ التحصیلی دانش آموختگان دانشگاه های کشور خبرساز می شود. سال گذشته انتشار کلیپ فارغ التحصیلی دانش آموختگان رشته تربیت بدنی دانشگاه اصفهان نیز با واکنش منفی مسئولان این دانشگاه مواجه شده بود.

منبع: روزیاتو
کد مطلب: ۳۷۴۶۱۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت