جهان به روایت عکس های منتخب خبری

نشریه گاردین در گزارشی ۲۰ عکس برتر هفته‌های اخیر رسانه های جهان را منتشر و درباره‌ی آنها توضیحاتی را ارائه کرده است که موضوعاتی چون سیل در ونزوئلا، جنگ در اوکراین و ماجرای پناهندگان را شامل می‌شود.

جهان به روایت عکس های منتخب خبری

آنچه در ادامه مشاهده می کنید تعدادی از این عکس های برگزیده به انتخاب ایسناست که با توضیحاتی درباره شرایط ثبت عکس همراه شده است.

** سیل در ونزوئلا **

عکاس: لئوناردو فرناندز ویلوریا /رویترز

امدادگران داوطلب در حین آواربرداری برای یافتن اجساد، مورد حمله زنبورها قرار گرفتند. تلاش برای یافتن افراد مفقودی که توسط سیل برده شده بودند با همراهی آتش‌نشانان ادامه دارد.

جهان به روایت عکس های منتخب خبری

عکاس: ماتیاس دلکروس / آسوشیتدپرس

زنی، همسایه‌اش را که پس از سیل در شهر تجریاس در مقابل خانه آسیب دیده‌اش گریه می‌کند، دلداری می‌دهد. در هشت ساعت باران به اندازه یک ماه بارید و پمپ‌هایی که برای تامین برق سیستم آب آشامیدنی استفاده می‌شد، در آب‌های سیلاب جابجا شد.

جهان به روایت عکس های منتخب خبری

به دنبال بارندگی‌های سیل‌آسا و طغیان پنج رودخانه کوچک در مرکز ونزوئلا، دست‌کم ۲۵ نفر جان باختند و حداقل ۵۲ نفر نیز ناپدید شده‌اند. سیل در شهر «تجریاس» چندین درخت را از جا کنده، خیابان‌ها را مملو از گل‌ولای کرده و به زمین‌های کشاورزی و کسب‌وکارها آسیب زده است.

**جنگ در اوکراین**

عکاس: لئو کورئا/ آسوشیتدپرس

مردی سالخورده از کنار یک مغازه اتومبیل که پس از حمله روسیه ویران شده است عبور می‌کند. این تصویر در زاپروژیا، شهری در جنوب مرکزی کشور اوکراین و در کنارهٔ رود دنیپر به ثبت رسیده است.

جهان به روایت عکس های منتخب خبری

عکس: سرویس اضطراری دولتی اوکراین/ خبرگزاری فرانسه

این عکس در کیف پایتخت اوکراین به ثبت رسیده است. یک آتش‌نشان پس از شکل گرفتن چندین حمله به پایتخت، به یک زن مجروح کمک می‌کند. روسیه موج عظیمی از حملات را با هدف قرار دادن شهرهای سراسر اوکراین، از جمله زیرساخت‌های غیرنظامی کلیدی آغاز کرد و کرملین این حملات را پاسخی به حمله به پل تنگه کرچ دانست که روسیه و کریمه را به هم متصل می‌کند. در جریان این حملات حداقل ۱۱ نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نسبت به «تقابلی شدیدتر» در صورت حملات بیشتر اوکراین هشدار داد.

جهان به روایت عکس های منتخب خبری

** روز ملی بومیان در امریکا **

عکاس: یوکی ایوامورا/خبرگزاری فرانسه

این عکس در شهر نیویورک در ایالات متحده به ثبت رسیده است. زنی در حال شکرگزاری در روز بومیان امریکا دیده می‌شود. روز کلمب را برخی این‌گونه معرفی می‌کنند: بسیاری از کشورها رسماً سالگرد ورود کریستف کلمب به قاره آمریکا که در ۱۲ اکتبر ۱۴۹۲ رخ داده است را به عنوان یک عید جشن می‌گیرند. حالا به دستور جو بایدن روز کلمب با عنوان روز بومیان معرفی می‌شود.

جهان به روایت عکس های منتخب خبری

** مهاجران فرانسه **

عکاس: سامیر الدومی/خبرگزاری فرانسه

منطقه Gravelines در فرانسه شاهد وقوع این اتفاق بوده است. یک مهاجر، کودکی را در بغل گرفته و تلاش می‌کند تا برای عبور از کانال مانش سوار قایق شود. از ابتدای سال تاکنون، بیش از ۳۳۵۰۰ نفر با عبور از یکی از شلوغ‌ترین خطوط کشتیرانی جهان که روزانه بیش از ۴۰۰ کشتی تجاری از آنجا عبور می‌کنند، از این مسیر خطرناک به سمت بریتانیا عبور کرده‌اند.

جهان به روایت عکس های منتخب خبری

**حمله رژیم صهیونیستی به فلسطینی ها**

عکاس: اورن زیو/ خبرگزاری فرانسه

ناحیه هوارا در کرانه باختری محل به تصویر کشیدن این واقعه از سوی عکاس بوده است. در جریان حمله صهیونیست ها به ساکنان فلسطینی و مغازه‌ها در این شهر، یک سرباز اسرائیلی تفنگ خود را به سمت یک مرد فلسطینی نشانه گرفته است.

جهان به روایت عکس های منتخب خبری

**بچه فیل های یتیم**

عکاس: لوئیس تاتو/ خبرگزاری فرانسه

سامبورو، نگهبان فیل ها، با بچه فیل ها در پناهگاه فیل‌های رتتی در منطقه حفاظت از حیات وحش Namunyak بازی می‌کند. این پناهگاه به دلیل خشکسالی غرق در بچه فیل های یتیم و رها شده است.

جهان به روایت عکس های منتخب خبری

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۳۴۹۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت