آغاز مرحله مقدماتی داوری جشنواره ملی موسیقی جوان

داوری مرحله مقدماتی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پس از دریافت حدود ۲۵۰۰ اثر، به دو صورت حضوری و مجازی آغاز شد.

 در مرحله مقدماتی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان حدود ۲۵۰۰ اثر در بخش‌های موسیقی دستگاهی، کلاسیک، نواحی، آفرینش در تکنوازی و آهنگسازی به جشنواره ارسال شده است که از این تعداد ۱۱۲۰ اثر مربوط به بخش دستگاهی، ۴۱۰ اثر مربوط به بخش کلاسیک، ۷۷۰ اثر مربوط به بخش نواحی، ۶۰ اثر مربوط به بخش آفرینش در تکنوازی و ۱۰۰ اثر مربوط به بخش آهنگسازی است.

طبق اعلام روابط‌عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، با توجه به شیوع بیماری کرونا، امسال داوری‌ها به دو صورت حضوری و مجازی انجام می‌شود و بخش حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از روز گذشته، دوشنبه ۲۲ شهریور در تالار رودکی با ساز سنتور آغاز شد و این تالار در روزهای آتی میزبان داوری دیگر بخش‌ها نظیر دف، تنبک، آواز، عود، قانون، ویلنسل، کنترباس، پیانو، ویلن و ویولا خواهد بود. در بخش غیرحضوری نیز داوران با تمهیداتی که ستاد برگزاری جشنواره در نظرگرفته است آثار را به صورت مجازی بررسی می‌کنند.

پس از اتمام داوری، اسامی راه‌یافتگان به مرحله نهایی از سوی دبیرخانه پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان اعلام می‌شود.

لازم به ذکر است کلیه آثار که به صورت فایل ویدئویی دریافت شده است، پس از احراز هویت و بررسی مقدماتی توسط کارشناسان دبیرخانه، به صورت گمنام و کُدگذاری‌شده به فایل‌های صوتی تبدیل شده است و توسط اعضای هیات داوران بررسی و ارزیابی می‌شود. همچنین، پس از اعلام نتایج مرحله مقدماتی، رپرتوار مرحله نهایی بخش موسیقی دستگاهی نیز منتشر خواهد شد. 

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان مانند سال گذشته به صورت مجازی برگزار می‌شود. هرگونه تغییر احتمالی در روند برگزاری جشنواره از سوی روابط‌عمومی، سایت رسمی جشنواره به نشانی nfym.ir و صفحه رسمی اینستاگرام جشنواره nfym.iran اعلام خواهد شد.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز امسال به دبیری هومان اسعدی و با مشارکت گسترده استادان موسیقی ایران و حمایت دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران و با همکاری بنیاد رودکی برگزار می‌شود.

منبع: خبرآنلاین

کد مطلب: ۳۵۳۷۶۵
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت