سالار عقیلی؛ از دوستی با ندا و سالومه تا رفاقت با ضرغامی/ آش شله قلمکار رفتار این خواننده

اخیرا ویدئویی از دیدار عزت‌الله ضرغامی با سالار عقیلی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که حاشیه‌ساز بوده است، حاشیه‌ساز از این جهت که سالار عقیلی متنوع‌ترین آلبوم عکس را در میان شهروندان ایرانی دارد، هم با سالومه و ندا عکس می‌گیرد و هم در بزرگداشت‌هایی شرکت می‌کند که هیچ نسبتی با مواضع شبکه‌های من و تو و بی‌بی ‌سی فارسی ندارد، او البته گزینه اول ترانه‌های میهن‌پرستانه هم هست و اصلا این سالارخان آش شله قلمکار عجیبی‌ست.

هیچ اشکالی ندارد که آدم مواضع سیاسی خودش را داشته باشد، حتی اگر این مواضع مطلوب برخی از مردم نباشد، اما نوسان در مواضع را مردم خوب می‌فهمند، در هر صورت حیف این صدای گرم و اجراهای گیرا که بخواهد، اسیر حواشی شود، راه نجات تمجید ضرغامی نیست: «سالار عقیلی مهمانم بود. سال‌هاست که او را می‌شناسم و با هم کار کرده‌ایم. با صفا صمیمی متواضع و به دور از هرگونه پروتکل! او یک هنرمند برجسته‌، یک چهره ملی و سفیر خوبی برای معرفی میراث فرهنگی است.»

راه نجات تمجید ضرغامی نیست، چون سوالات زیادی در ذهن افکار عمومی وجود دارد:

 چرا که او چند سال پیش در استودیو «من و تو» حضور داشت و با بچه‌های «بی‌بی‌سی فارسی» هم عکس یادگاری گرفت. این دیدار او با واکنش منفی مواجه شد. عقیلی در یادداشتی درباره این دیدار نوشت: «فرد سیاسی نیستم و با گرایش‌های سیاسی‌ شبکه‌های ماهواره‌ای اصولاً آشنایی نداشته و ندارم و هدفم صرفاً ترویج و شناساندن هنرم بوده.»

سالار خان عیقلی، صاحب عجیب‌ترین آلبوم عکس ایرانی!

سالار عقیلی یک از خوانندگان موسیقی سنتی است که برخلاف بسیاری از همکارانش که در زمینه موسیقی سنتی ایرانی فعالیت می‌کنند، در بین توده مردم جا افتاده است و طرفدارانی از طیف‌های گوناگون اجتماع دارد. او به عنوان هنرمندی در بین اهالی موسیقی شناخته شده که همیشه از وطن و ایران و ایرانی خوانده و صدایش در همه‌ی برهه‌های حساس کنونی شنیده می‌شود! همین هم کار او را سخت‌تر می‌کند.

سام در این‌باره می‌گوید: «جناب سالار عقیلی برای اجرای یک برنامه نیم ساعته، بیش از صدمیلیون تومان دریافت می‌کند، نوش جان ایشان، زندگی ایشان هم در اسپانیا است، چگونه تشخیص دادین ایشان یک چهره ملی و سفیر خوبی برای معرفی میراث فرهنگی است؟!چهره های ملی حسین علیزاده و کیهان کلهر هستند.»

داود هم نوشته: «به نظرم این بنده خدا سالار عقیلی حکمت حکایت جنابِ سعدی رو بد متوجه شده! در حقیقت،هنرمند هرجا نرود تا قدر بیند و بر صدر نشیند.»

سالار خان عیقلی، صاحب عجیب‌ترین آلبوم عکس ایرانی!

مازیار اما اساسا سالار عقیلی را هنرمند نمی‌داند: «سالار عقیلی که در واقع یه «شو من» هست و هنرمند موسیقیدان وآوازخوان هیچوقت نبوده. حتی از شناخت نت‌های موسیقی و فواصل متصل و منفصل هم عاجزه بیچاره.»

عده‌ای هم ماجرای او را با ماجرایی که برای مهدوی‌کیا افتاده مقایسه کردند و نوشتند: «سالار عقیلی چند سال قبل در یک برنامه از تلویزیون من و تو شرکت کرد و بعدش اتفاقی نیفتاد و هجمه‌ای هم علیه‌اش صورت نگرفت چون نمی‌خواستن این اتفاق بیفته.این درد و بلای مهدوی کیا الهی که بخوره سر همه‌تون.»

مهرداد خدیر هم در یادداشتی برای عصر ایران درباره‌ی ماجرای مهدی مهدوی کیا از وضعیت سالار عقیلی مثال آورد و نوشت: وقتی از سالار عقیلی پذیرفتند که نمی‌دانسته تلویزیون «من و تو» سیاسی است، از مهدی مهدوی‌کیا هم بپذیرند که حدس نمی‌زده خبرهایی باشد یا خبرهایی بشود و مِن‌بعد بیشتر دقت می‌کند تا باعث رنجش هیچ‌کس نشود. نیاز هم نیست از او بخواهند اگر می‌خواهد سرمربی بماند باید چند تا فحش به اسراییل یا فیفا مقابل دوربین بدهد!

 

منبع: برترین ها
کد مطلب: ۳۵۶۴۷۸
لینک کوتاه کپی شد
  • N ارسالی در

    ایشون چون وصل به مافیای موسیقی هستند اتفاقی براشون نمیفته.باید مخالف مافیا باشی تا ببینی چجوری تو رو تو نقشه چیده شده قرار میدن و از کاه برات کوه میسازن........ بعضی چیزها رو نگی بهتره .............

دیدگاه

تازه ها

یادداشت