«سپردمت به جاده‌ها» اثری از سالار عقیلی رونمایی شد

مراسم رونمایی از آلبوم «سپردمت به جاده‌ها»، کاری از سالار عقیلی و مسعود پیروی، شامگاه جمعه ششم خردادماه ۱۴۰۱ با حضور اهالیِ فرهنگ و هنر در مجموعه‌ی «فرهنگان فرشته» برگزار شد.

مراسم رونمایی از آلبوم «سپردمت به جاده‌ها»، کاری از سالار عقیلی  و مسعود پیروی، شامگاه جمعه ششم خردادماه ۱۴۰۱ با حضور اهالیِ فرهنگ و هنر در مجموعه‌ی «فرهنگان فرشته»  برگزار شد.

مراسم رونمایی از آلبوم «سپردمت به جاده‌ها»، کاری از سالار عقیلی  و مسعود پیروی، شامگاه جمعه ششم خردادماه ۱۴۰۱ با حضور اهالیِ فرهنگ و هنر در مجموعه‌ «فرهنگان فرشته»  برگزار شد.

سالار عقیلی هم در این مراسم، با ابراز خوشحالی از انتشارِ این آلبوم و همکاریِ مشترکش با مسعود پیروی و بهنام ابوالقاسم گفت: بسیار جای خوشحالی است که این اثر بصورت فیزیکی به دست مخاطبان می‌رسد. وی افزود: جایز تاسف دارد که این سال‌ها و در شرایط کنونی اکثر آلبوم‌ها و آثارِ موسیقایی بصورت مجازی منتشر می‌شوند چرا که این موضوع برای من به هیچ عنوان خوشایند نیست. 
مسعود پیروی آهنگساز این اثر، درباره‌ این آلبوم، انتخاب اشعار و همکاری با سالار عقیلی گفت: این آلبوم شامل هشت قطعه، دو آواز و شش تصنیف است؛ تمام ملودی‌ها بصورت مستقل و بدون شعر نوشته شده است و کلیت اثر به کمک شاعران و با همکاری آنان شکل گرفته است. وی افزود: با توجه به مشکلات تولید موسیِقی این مجموعه که با ترکیب و سازبندی متفاوتی انجام شده، کارِ تنظیمِ این اثر بسیار سخت و متفاوت بود که من از دوست عزیزم بهنام ابوالقاسم برای تنظیمِ حرفه‌ای این اثر سپاسگزارم.

بهنام ابوالقاسم هم در ادامه‌ی این برنامه گفت: موضوع مهم در این اثر ارتباطِ نزدیکِ اشخاص باهم بود و تمامی قدم‌هایی که در تولید این اثر برداشته شد، حرفه‌ای و درست بود و صدای سالار عقیلی هم این کار را بسیار زیبا کرده است.
در انتهای این مراسم نیز آواز و تصنیفی از سوی سالار عقیلی اجرا و جشن امضای این آلبوم برگزار شد.
آهنگساز این اثر مسعود پیروی است، خواننده سالار عقیلی و تنظیم کننده‌ی آن هم بهنام‌ ابوالقاسم. ‌‎در این اثر از شعرهای شاعرانی چون فروغ فرحزاد، اکبر آزاد، هوشنگ ابتهاج(سایه)، علی اطهری کرمانی، علیرضا کلیایی، احسان افشاری و اسماعیل امینی استفاده شده است و ناشرِ آن هم نشر و پخشِ «جوان» است.
نوازندگانی که در تولیدِ این اثر نقش داشته‌اند را هم پدرام فریوسفی و میثم مروستی(ویلن)، میثم مروستی (ویولا و شورانگیز) و آتنا اشتیاقی (ویلنسل)، رضا فرهادی(کنترباس)، سایوری شفیعی(کلارینت)، بهنام ابوالقاسم(پیانو و آکاردئون)، رضا فرهادی و بهتاش ابوالقاسم (درامز)، آزاد میرزاپور(سه تار‌)، علیرضا دریایی(کمانچه)، فریدون بهرامی(سازهای الکترونیک)، تشکیل می‌دهند.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۵۹۹۶۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت