موسیقی بازی‌های ویدئویی به دنیای «جوایز گِرَمی» راه یافت

موسیقی بازی‌های ویدئویی سرانجام از سوی متولیان برگزاری جوایز گرمی به رسمیت شناخته شد و از این پس در جمع شاخه‌های مختلف این جایزه معتبر قرار خواهد گرفت.

اگرچه بیشتر توجهات درباره اضافه شدن چند بخش جدید به جوایز گرمی متوجه جایزه بهترین ترانه سرای سال شد، اما آهنگسازان بازی های ویدئویی نیز از این که سرانجام از سوی آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط به رسمیت شناخته شده و به رقابت گرمی راه یافتند، حسابی هیجان زده‌اند. اولین برنده شاخه بهترین موسیقی بازی های ویدئویی در شصت و پنجمین دوره از جوایز گرمی معرفی خواهد شد که ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳ (۱۱ بهمن ۱۴۰۱) برگزار می‌شود.

برایان اشمیت، رئیس انجمن صنفی شبکه‌های صوتی بازی، در این باره می‌گوید: از این که می‌بینم آکادمی ضبط با اضافه کردن شاخه بهترین موسیقی برای بازی های ویدئویی و دیگر رسانه های تعاملی، موسیقی بازی را به عنوان یک قالب هنری منحصر به فرد به رسمیت شناخته، هیجان زده‌ام. این یک خبر فوق العاده برای آهنگسازان حوزه بازی و علاقمندان به موسیقی است.

براساس آنچه در وبسایت آکادمی ضبط آمده است، این جایزه برای تجلیل از آلبوم‌های ممتاز موسیقی متن که با موسیقی‌های اورجینال پر شده و به طور خاص برای یک بازی ویدئویی یا دیگر رسانه های تعاملی که در دوران تعیین شده منتشر شده، ساخته شده‌اند، اهدا می شود.  

هانس زیمر، مایکل جاکینو و هری گریسون ویلیامز تنها تعدادی از بی‌شمار موسیقیدانانی هستند که علاوه بر سینما و تلویزیون برای بازی های ویدئویی نیز آهنگسازی می‌کنند.

موسیقی بازی‌های ویدئویی به دنیای «جوایز گِرَمی» راه یافت
 دوره آتی از جوایز گرمی ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳ (۱۱ بهمن ۱۴۰۱) برگزار می‌شود

اگرچه موسیقی بازی پیش‌تر نیز در شاخه عمومی رسانه‌های بصری واجد شرایط رقابت برای جایزه گرمی شناخته می‌شدند اما در حقیقت در مقابل موسیقی سینما و تلویزیون شانسی برای ابراز وجود نداشت.

جایزه گرمی که در اصل جایزه گرامافون نامیده می‌شود یک جایزه موسیقی است که توسط آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط برای شناسایی دستاوردهای صنعت موسیقی ارائه می‌شود. نشان جایزه یک گرامافون طلاکاری‌شده را به تصویر می‌کشد.

مراسم سالانه اهدای جوایز با اجرای هنرمندان برجسته و اهدای جوایزی که محبوبیت بیشتری دارند، همراه است. از بین سه مراسم بزرگ موسیقی جهان، گرمی بزرگ‌ترین آن‌ها است.

اولین مراسم گرمی در ۴ مه ۱۹۵۹ برگزار شد. پس از مراسم سال ۲۰۱۱، آکادمی به بازنگری و بازسازی بسیاری از دسته‌بندی‌های جوایز پرداخت. شصت و چهارمین مراسم جایزه گرمی در تاریخ ۳ آوریل در لاس وگاس برگزار شد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۰۳۷۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت