آریا عظیمی‌نژاد برای زنده‌یاد کریمخانی نوشت/ انگار حنجره‌ام از کار افتاده+فیلم

آریا عظیمی‌نژاد آهنگساز قطعه «آمدم ای شاه پناهم بده» در پی درگذشت استاد محمدعلی کریمخانی خواننده این قطعه ماندگار، در یادداشتی ابراز تاسف کرد.

محمدعلی کریمخانی مداح اهل‌بیت و خواننده قطعه ماندگار «آمدم‌ای شاه پناهم بده» در مدح امام رضا (ع) شب گذشته دوشنبه ۳۰ خرداد درگذشت که به همین دلیل اهالی موسیقی و مسئولان مختلفی در غم از دست دادن این هنرمند پیشکسوت ابراز تسلیت و تاسف کردند.

آریا عظیمی نژاد موسیقیدان و آهنگساز که آهنگسازی قطعه «آمدم‌ای شاه پناهم بده» را هم برعهده داشته است، شب گذشته با انتشار یک متن در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «سکوت می‌کنم… انگار حنجره‌ام از کار افتاده… انگار صدایم را از دست داده‌ام. استاد کریم خانی به اربابش پیوست. آمده. آمده‌، ای شاه پناهش بده.»

استاد کریمخانی در سال ۱۳۸۹ با آهنگسازی آریا عظیمی‌نژاد قطعه مشهور «آمدم‌ای شاه پناهم بده/ خط امانی ز گناهم بده» را که در وصف حضرت امام رضا (ع) بود، خواند و فضای ایران را عطرآگین کرد. آلبوم «ساقی سرمست» در رثای شهیدان کربلا نیز از دیگر آثار اوست. از دیگر آثار وی می‌توان به «نجوای عاشورایی، حسین آرام جانم و حسین روح و روانم» اشاره کرد.

محمدعلی کریمخانی متولد سال ۱۳۲۹ در نرجه استان قزوین، مداح و خواننده مذهبی ایرانی بود. او با خواندن قطعه «آمدم‌ای شاه پناهم بده» برای علی بن موسی الرضا ساخته آریا عظیمی نژاد بیش از قبل نزد مردم شناخته شد.

او سال‌ها مناجات خوانی در برنامه زنده سحرهای ماه رمضان سیما و رادیو ایران و مناجات‌خوانی در حرم امام رضا علیه السلام را برعهده داشته است.

در ویدئو زیر صحبت‌های آریا عظیم‌نژاد درباره شکل‌گیری و ساخت این آهنگ ارائه می‌شود.

منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۰۵۳۱
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت