نامزدهای جوایز «امی» مشخص شدند/ نامزدی «وراثت» در ۲۵ بخش

نامزدهای هفتاد و چهارمین دوره جوایز «امی»، با درخشش سریال های «وراثت»، «سرخوشی»، «بال غربی» و «بازی مرکب» اعلام شدند.

 معرفی نامزدهای هفتاد و چهارمین دوره جوایز «امی»، در شرایطی انجام شد که، فصل سوم از سریال موفق «وراثت» با نامزدی در ۲۵ بخش، موفق‌ترین برنامه تلویزیونی آمریکا در سال گذشته خوانده شود.

 

جوایز آکادمی تلویزیون این سریال را در بخش‌های بهترین درام، بهترین بازیگر مرد نقش اول سریال‌های درام برای بازی برایان کاکس و جرمی استرانگ، بهترین بازیگر زن نقش مکمل سریال‌های درام برای بازی سارا اسنوک و جی. اسمیت کامرون، بهترین بازیگر مرد نقش مکمل سریال‌های درام برای کران کالکین، نیکلاس بران و متیو مکفیدن در فهرست نامزدها قرار داد.

در واقع ۱۴ تن از بازیگران این سریال نامزد دریافت جایزه شدند و موفق شدند تا از سریال «بال غربی» که ۱۲ نامزدی در بخش بازیگری را کسب کرده بود، عبور و رکورد این موفقیت را به نام خود ثبت کنند.

سریال «سرخوشی» از دیگر سریال‌های موفق امسال بود و در مجموع نامزد ۱۶ نامزدی امی از جمله نامزدی در بخش بهترین بازیگر زن نقش مکمل، بهترین بازیگر زن مهمان و بهترین بازیگر مرد مهمان را از آن خود کرد.
رقابت این سریال در بخش بهترین سریال درام باید با «بهتر است با سال تماس بگیری»، «اوزارک»، «جداسازی»، «بازی مرکب»، «موجودات عجیب»، «جانشینی» و «لباس‌زردها» صورت بگیرد.

اما در همین حال دو سریال موفق سال شامل «یلو استون» و «۱۸۸۳» در معرفی نامزدها نادیده گرفته شدند. نادیده گرفتن «یلو استون» در حالی تعجب زیادی برانگیخت که حتی کوین کاستنر در میان نامزدهای بازیگری جای نگرفت و تیلور شریدان سازنده آن نیز حتی در بخش بهترین نویسندگی دیده نشد. این سریال اما، ۳ نامزدی برای بخش فیلمبرداری و آهنگسازی کسب کرده است.

در عین حال دو سریال موفق سال پیش یعنی «بلکیش» و «این ما هستیم» در بخش‌های اصلی نامزدی کسب نکردند در حالی که با پایان‌بندی‌های خیلی قوی کار خود را به پایان رسانده بودند.

همچنین۲ بازیگر در بخش صداپیشگی با یکدیگر رقابت خواهند کرد. آن هم دو بازیگری که از دنیا رفته‌اند. چادویک بوزمن که تابستان ۲۰۲۰ در مبارزه با سرطان از پا درآمد، یک نامزدی دیگر پس از مرگ کسب کرد و این بار برای صداپیشگی در سریال انیمیشن «چه می‌شد اگر؟» مارول و دیزنی پلاس یک نامزدی امی کسب کرد. وی برای نقش «پلنگ سیاه» نامزد کسب این جایزه شد.

جولی اندروز برای «بریجرتون»، استنلی توچی برای «سنترال پارک» و جفری رایت برای «چه می‌شد اگر» دیگر نامزدهای یان بخش شدند. اما در میان نامزدهای این بخش یک بازیگر درگذشته دیگر هم نامزد دریافت جایزه شده که جسیکا والتر برای «آرچر» است.

در میان نامزدهای امی از باراک اوباما نیز نام برده شد. او در بخش بهترین راوی برای سریال مستند «پارک‌های ملی بزرگ ما» از نتفلیکس این نامزدی را کسب کرد. اوباما سال ۲۰۱۶ نیز نامزد امی مستند شده بود.

اوباما در این بخش رقبای قدرتمندی چون، کریم عبدالجبار برای روایت مستند «میهن‌پرستان سیاه: قهرمانان جنگ داخلی»، دیوید آتنبورو برای روایت «بازی زادو ولد: در روز روشن» و لوپیتا نیونگ‌او برای روایت مستندی با عنوان «سرنگتی دوم» دارد.

در میان نامزدهای امسال «بازی مرکب» نیز شگفتی آفرید و اولین سریال غیرانگلیسی شد که توانست در بخش بهترین درام نام خود را ثبت کند. این سریال که در مجموع ۱۴ نامزدی امی کسب کرد در بخش بهترین بازیگر مرد نقش اول، بهترین بازیگر زن نقش مکمل، بهترین بازیگر مرد و زن نقش مکمل و بهترین بازیگر زن مهمان نیز امید کسب این جایزه را به دست آورده است.

تاریخ‌ساز دیگر امسال هم در میان نامزدهای دیشب وجود داشت، کویینتا برانسون برای بازی در سریال «ابتدایی ابُت» بود ۳ نامزدی کسب کرد، در بخش بهترین سریال کمدی، بهترین بازیگر زن نقش اول سریال کمدی و بهترین نویسندگی سریال کمدی. او که ۳۲ ساله است به این ترتیب جوان‌ترین زن آفریقایی-آمریکایی شد که نامزدی در بخش بهترین بازیگر سریال‌های کمدی را از آن خود کرد.

در بخش بهترین سریال کمدی سریال «ابتدایی ابت» یکی از ۸ نامزد این بخش شده است و باید با «بری»، «زیاد ذوق‌زده نشو»، «هکس»، «خانم میزل شگفت‌انگیز»، «تنها قتل‌های ساختمان»، «تد لاسو» و «در سایه‌ها چه می‌کنیم» رقابت کند.

اهدای جوایز برندگان این رقابت ۱۲ سپتامبر برگزار می‌شود.

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۱۰۷۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت