یادداشت حسین زمان در پی لغو کنسرت‌های خوزستان

حسین زمان، خواننده با انتشار یادداشتی به لغو کنسرت تا اطلاع ثانوی در خوزستان اعتراض کرد.

این خواننده در بخشی از این یادداشت نوشته است: «شیطنت های سازماندهی شده به شکلی دیگر آغاز شده تا به زعم خودشان موسیقی را توسط خودش از ارزش و اعتبار بیندازند که باید دوستان هنرمند خیلی حواسشان جمع باشد تا فریب نخورند».

متن کامل یادداشت این خواننده که در صفحه‌ی اینستاگرامی او منتشر شده است در پی می‌آید:

«دست از این [جهالت] بردارید. دوباره تصمیم گرفته اید همه چیز را تجربه کنید؟ اواخر دهه ۷۰ زیر حملات گروه های فشار و با تهدیدهای گوناگون کنسرت ها را برگزار کردیم، در اصفهان روحانی معروف شهر من را تهدید کرد که اگر به سالن نزدیک شوی آتشت می‌زنم و نیروی انتظامی من را در هتل محل اقامت زندانی کرد و گفت صلاح نیست بروی و من از هتل فرار کردم و خود را به سینما قدس رساندم و بعد از بحث و جدل با آن روحانی و گروه همراهش کنسرتم را برگزار کردم.

در ساری به دستور فرماندار وقت، سردار طلایی جلوی فروش بلیط را گرفتند و مردم را تهدید کردند و من برای پانزده نفر از مردمی که با سختی وارد سالن شده بودند چندین ترانه اجرا کردم. برای اجرای آبادان در فرودگاه بودیم که خبر دادند شورای تامین با برگزاری کنسرت مخالفت کرده و همه پوستر ها را پاره کرده اند.

در نوشهر همه بنرها و پوسترها را پاره کردند چرا که نام من «حسینِ زمان» بود و می‌گفتند این آدم کیست چرا یک مطرب (با افتخار) و خواننده نام خود را حسین زمان گذاشته؟ و…

شنیدم کنسرت ها را در اهواز تحت فشار صاحبان همین تفکرات لغو کرده اند.

خواستم به این جماعت یادآوری کنم دیگر برای این کارها دیر شده، از همان اواخر دهه هفتاد ما جماعت مطرب (با افتخار) با پشتوانه مردمی بساط این قلدربازی ها را جمع کردیم و بیش از بیست سال است [مسئولین] که اجاره حمل ساز در خیابان را نمی‌دادند و اجازه فروش آن را نمی‌دادند مجوز اجراهای کنسرت را می‌دهند

البته همانگونه که قبلا گفتم شیطنت های سازماندهی شده به شکلی دیگر آغاز شده تا به زعم خودشان موسیقی را توسط خودش از ارزش و اعتبار بیندازند که باید دوستان هنرمند خیلی حواسشان جمع باشد تا فریب نخورند.

چرا درس نمی‌گیرید؟ جلوی موسیقی را نتوانستید بگیرید، جلوی پخش ویدیو را نتوانستید بگیرید، جلوی شبکه های ماهواره ای را نتوانستید بگیرید، حالا هم در تلاشید مردم را از شبکه جهانی اینترنت محروم نمایید و در تلاشید با زور و ضرب و شتم همه زنان ایران را مجبور به حجابی کنید که خود می‌پسندید و امنیتتان را در آن می‌بینید

همه پروژه های مبتنی بر زور شما با شکست مواجه شده. یادتان رفته مردم ولی نعمتان شما هستند؟ باید به خواسته های مردم احترام بگذارید. دولت حتی نمی‌تواند به ساده ترین تعهد خود عمل نماید. وقتی مجوز کاری را می‌دهید باید تبعات آن را بپذیرید.

چرا از مسئولیتتان فرار می‌کنید؟ وزیر ارشاد کجاست؟ باید جوابگو باشدـ»

منبع: انصاف نیوز
کد مطلب: ۳۶۱۳۱۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت