آکادمی ضبط صدا از نامزدهای جوایز سالانه گِرَمی رونمایی کرد

آکادمی ملی علوم و هنرهای ضبط (NARAS) آمریکا، از نامزدهای شصت و پنجمین جوایز سالانه گرمی رونمایی کرد، «بیانسه» و «جی زی» پیشتر خود را به عنوان برندگان قطعی این دوره تثبیت کرده‌اند.

آکادمی ضبط صدا از نامزدهای جوایز سالانه گِرَمی رونمایی کرد

این سازمان غیر دولتی که با نام آکادمی ضبط نیز شناخته می‌شود، از سال ۱۹۵۷ به طور سالانه توسط مراسم جایزه گرمی به بهترین موسیقی‌دانان، خوانندگان، نوازندگان، ترانه‌سرایان، تهیه‌کنندگان، مهندسان صوتی و دیگر اشخاص مرتبط با موسیقی جهان جایزه می‌دهد.

بر اساس اعلام این آکادمی، بیانسه خواننده آمریکایی با ۱۱ نامزدی جدید به طور رسمی رکورددار جایزه گرمی است؛ او با ۹ نامزدی در حوزه موسیقی رکورد همسرش‌ شان کوری کارتر(جی زی) برای بیشترین نامزدی جایزه گرمی را به دست آورده است.

آکادمی ضبط صدا از نامزدهای جوایز سالانه گِرَمی رونمایی کرد


همچنین در فهرست امسال، هنرمندان دیگری از جمله ادل، کندریک لامار، برندی کارلیل و هری استایلز قرار دارد.

بیانسه با ۹ نامزدی رکورددار است. این پیشتازی در حالی است که همسرش تنها سه نامزدی را از آن خود کرده؛ با این موفقیت، بیانسه به همراه همسرش عنوان برنده‌ترین هنرمند تاریخ گرمی را به دست آورده است.

در این فهرست، کندریک لامار با هشت نامزدی، برندی کارلیل و ادل هر کدام با هفت نامزدی و مری جی بلیج، فیوچر و هری استایلز هر یک با ۶ نامزدی، دیگر نامزدهای مطرح هستند.

اعضای آکادمی ضبط که نماینده‌های تمامی ژانرها و رشته‌های خلاق از جمله هنرمندان حوزه ضبط، ترانه‌سراها، تهیه‌کنندگان، میکسرها و مهندسان صوتی هستند قرار است به این نامزدها رای دهند. دور نهایی رای‌گیری از ۱۴ دسامبر تا ۴ ژانویه برگزار می‌شود.

آیین پایانی و اهدای جوایز جوایز گرمی آتی ساعت ۱۸ روز ۵ فوریه در سالن Crypto.com لس آنجلس برگزار خواهد شد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۳۸۶۱
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت