حسن ناهید با نارضایتی از دنیا رفت

علی رهبری آهنگساز و رهبرارکستر با انتشار متنی نسبت به درگذشت حسن ناهید هنرمند فقید عرصه نی نوازی ابراز همدردی کرد و نوشت او با رضایت فراوان زحمت کشید اما با نارضایتی بی‌حد زندگی کردند و از دنیا رفت.

حسن ناهید با نارضایتی از دنیا رفت

علی رهبری، آهنگساز و رهبر ارکستر، روز سه‌شنبه دوم اسفند با انتشار متنی نسبت به درگذشت حسن ناهید، هنرمند فقید عرصه نی‌نوازی ابراز همدردی کرد و از او به عنوان یکی از بهترین معلمان خود نام برد.

در متن منتشر شده از سوی علی رهبری چنین آمده است:

«از شنیدن خبر فوت استاد حسن ناهید بسیار غمگین شدم. استاد حسن ناهید علاوه بر این که دو سال معلم نی بنده بودند، سه سال هم در دوران ریاست من در هنرستان عالی موسیقی ملی بهترین شاگردان را تربیت کردند. استاد ناهید هم مانند دهلوی‌ و استادان دیگر با رضایت فراوان زحمت کشیدند اما با نارضایتی بی‌حد زندگی کردند و از دنیا رفتند. (گلایه‌ها و دردهایشان در فضای مجازی موجود است.)

خبر درگذشت ایشان و مراسم خاکسپاری‌شان را تمام رسانه‌ها منتشر کرده و تابوتشان را هم عده زیادی حمل کردند. این سرنوشت اکثر موسیقی‌دان‌ها در ایران بوده و هست که باید حتما فوت کنند تا صدها نفر از آن‌ها یاد کنند و برایشان عزاداری کنند.

استاد حسن ناهید یک معلم واقعی بود، معلمی بسیار هنرمند، خوش‌رو، عالی و مهربان؛ و من به خوبی یادم هست که طی دوران دانشجویی‌ام در هنرستان عالی موسیقی ملی به پیشنهاد استادم حسین دهلوی جهت آشنایی بیشتر با سازهای ایرانی دو سال نزد استاد اسماعیلی تمبک و در کنار آن دو سال هم نزد استاد ناهید ساز نی را فراگرفتم. جالب آن که همراه با استاد ناهید که در آن زمان معلمی بسیار جوان، باادب و خوش‌پوش بودند و شاید بیست و چند سالی هم بیشتر سن نداشتند علاقه زیادی به ساز نی پیدا کرده بودم.

در سه سالی هم که قبل از پیروزی انقلاب، ریس هنرستان‌های موسیقی بودم در کنار ایشان شاهد تربیت شدن نی‌نوازان فراوانی بودم.

درگذشت ایشان را به دوستداران موسیقی مخصوصا موسیقی سنتی ایران تسلیت می‌گویم. روحشان شاد.»

حسن ناهید با نارضایتی از دنیا رفت

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۶۰۱۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت