در فرهنگسرای بهمن صورت می‌گیرد؛

رونمایی از دو کتاب موسیقی با هم‌یاری ۵۰۰ دف نواز در برنامه «نَقَراتِ جان»

آیین رونمایی از دوکتاب موسیقی «پرواز» و «خیال» تالیف مهدی غلامی، با حضور هنرمندان دف نواز و اساتید برجسته موسیقی کشور، با عنوان «نََقَراتِ جان» در فرهنگسرای بهمن برگزار می شود.

رونمایی از دو کتاب موسیقی با هم‌یاری ۵۰۰ دف نواز در برنامه «نَقَراتِ جان»

در این ویژه برنامه که از ساعت ۱۶ جمعه ۲۳ تیر ماه در سالن سینما تراس چاپلین فرهنگسرای بهمن برگزار می شود، کیوان ساکت، وحید اسدالهی، منصور مرادی، بابک ربوخه، فربد یدالهی، احسان لیوانی، اشکان مرادی، رامین کلیایی و زانیار حسامی حضور خواهند داشت و همنوازی ۵۰۰ دف نواز مدعو از سراسر کشور درکنار هنرجویان این ساز، آغازگر این گردهمایی خواهند بود.

پخش ویدیوکلیپ معرفی دوکتاب مذکور به همراه سخنرانی کیوان ساکت، و همچنین بزرگداشت استاد فقید حسن ناهید، موسیقی‌دان و نوازنده پیش‌کسوت نی، که شامگاه ۲۷ بهمن سال ۱۴۰۱ درگذشت، ازدیگر بخش های این برنامه است.

شایان ذکر است، نویسنده کتاب «پرواز» بیشتر سعی دارد، هنرجویان دف را با مقوله مهم «همنوازی» با دیگر سازها و ضرباهنگ مترونوم آشناکند. این نویسنده همچنین در نوشتار دیگر که «خیال» نام دارد، کوشیده تا با بهره گیری از نواها و سازهای ملودیک که توسط اساتید موسیقی های نواحی، مقامی وکلاسیک ایرانی نواخته شده است، در قالب نوشتاری(نت) و شنیداری (لوح فشرده) تکنیک های دشوارتر و درک ریتمیک، دو نوازی و گروه نوازی را به هنرجوی ساز دف آموزش دهد.

گفتنی است؛ حضور هنرجویان دف نواز به همراه (ساز دف) در این گردهمایی آزاد است و علاقه مندان برای همنوازی و هماهنگی پیش از برنامه می توانند با شماره: ۵۵۰۳۱۷۷-۰۹۳۹ تماس بگیرند.

نشانی محل برگزاری: میدان بهمن، خیابان شهید وفایی، سالن سینما تراس چاپلین فرهنگسرای بهمن است.

رونمایی از دو کتاب موسیقی با هم‌یاری ۵۰۰ دف نواز در برنامه «نَقَراتِ جان»

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۹۰۶۱
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت