دنیا دادرسان خواننده زن ایرانی خارج نشین کیست؟

چند روزی است بگو مگوهای مجازی میان دو خواننده ی زن ایرانی خارج نشین، سحر مقدس و دنیا دادرسان بالا گرفته، موضوعی که نام این دو را بر سر زبان ها انداخته است.

 دنیا دادرسان خواننده زن ایرانی خارج نشین کیست؟

در ادامه با دنیا دادرسان بیشتر آشنا خواهیم شد.

بیوگرافی دنیا دادرسان

 

دنیا دادرسان متولد سال ۱۳۷۶ در تهران، خواننده ی زن ایرانی است.

فعالیت خود را از دنیای مجازی و ساخت دابسمش برای آهنگ های ایرانی و خارجی شروع کرد و حالا یک خواننده مستقل شده و در استرالیا فعالیت دارد.

به گفته ی خودش از کودکی دوست داشت خواننده شود و روزی روی استیج برود به همین دلیل از ۸ تا ۱۲ سالگی در تهران به یادگیری پیانو زیر نظر فرخ اصانلو پرداخت.

در سال ۱۳۸۹ وقتی ۱۳ ساله بود به همراه خانواده اش ابتدا به مالزی مهاجرت کرد و بعد از ۲ سال او و خانواده اش توانستند اقامت کشور استرالیا را بگیرند و به این کشور مهاجرت کنند.

از سال ۱۳۹۴ شروع به ساخت دابسمش از آهنگ های ایرانی و خارجی کرد که انتشار این ویدئوها در صفحه ی اینستاگرامش خیلی زود او را به شهرت رساند.

مدتی در استرالیا پیش از شروع حرفه ای، خواننده ی گروه موسیقی «سه نیک» بود که بعد از ۹ ماه از گروه جدا شد و آهنگ مستقل خود را منتشر کرد.

در سال ۱۳۹۷ در ۲۱ سالگی توانست اولین آهنگ مستقل خود به نام «از اینجا برو» را منتشر کند که با استقبال مواجه شد.

او علاوه بر فارسی به زبان انگلیسی نیز ترانه سرایی می کند و می خواند و اولین آلبوم خود را در سال ۱۳۹۷ با نام Donya منتشر کرده است.

به گفته ی خودش، هیچ یک از افرادی که در ساخت آثارش با او همکاری می کنند را تا به حال از نزدیک ندیده و همکاری آن ها از طریق اینترنت و به صورت مجازی است.

به گفته ی خودش، علاوه بر موسیقی علاقه ی زیادی هم به بازیگری دارد و اگر پیشنهادی در این زمینه داشته باشد حتماً قبول می کند.

دنیا دادرسان از زمان مهاجرت از ایران در ۱۳ سالگی دیگر سفری به ایران نداشته است.

شریک زندگی او سروش صادقی، یوتیوبر و بلاگر ایرانی است.

منبع: روزیاتو
کد مطلب: ۳۷۴۰۲۸
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت