چرا علیرضا عصار مجری این برنامه شد؟

تهیه‌کننده «کنسرتینو»، این برنامه را تلاشی در جهت بالا بردن سلیقه شنیداری مخاطب و همچنین ایجاد موج و جریان تازه‌ای در حوزه موسیقی دانست.

چرا علیرضا عصار مجری این برنامه شد؟

«کنسرتینو» با اجرای علیرضا عصار محصول تازه شبکه نمایش خانگی است که به شکل هفتگی پخش می‌شود.

محسن خباز، یکی از تهیه‌کنندگان این برنامه گفت: «کنسرتینو» یک اتفاق تازه در حوزه موسیقی است؛ به این دلیل که موسیقی ایران دارای رسانه قدرتمند به قدر کافی نیست و مخاطب از دیدن اجرای زنده موسیقی محروم مانده است. از این رو این امید می‌رود برنامه بتواند فصل، موج و جریان تازه‌ای را در حوزه موسیقی ایجاد کند.

او ادامه داد: «کنسرتینو» به اعتبار ایده‌هایی که در کنار یکدیگر قرار گرفتند و گفتگو درباره چیدمان فنی کار انجام دادند، تلاش کرده است تا بتواند ضمن اهتمام به تنوعی که در موسیقی کشور وجود دارد، سلیقه شنیداری مخاطب را نیز بالاتر ببرد.

خباز در پاسخ به این که رویکرد برنامه چیست، عنوان کرد: به عقیده من اساس برنامه «کنسرتینو» دعوت به شنیدن و دیدن درست است. این برنامه دعوت می‌کند تا مخاطب به همه گونه‌های موسیقی مانند کلاسیک، پاپ‌، تلفیقی، نواحی و محلی توجه داشته باشد. یکی از مهم‌ترین مولفه‌هایی برنامه این است که سعی شده ضمن اعتباربخشی به هنرمندان فعال در بازار موسیقی کشور به جوان‌تر و استعدادهای تازه نیز بها داده شود. منظور کشف استعداد نیست؛ بلکه از گروه‌هایی که در ساحت موسیقی فعالیت می‌کنند و تولیداتی درجه یک دارند، دعوت شده به روی صحنه «کنسرتینو» بیایند تا همه از این تنوع و تکثر موسیقیایی لذت ببرند.

وی افزود: اصل موضوع در اتاق فکر تولید برنامه که سر سلسله آن علیرضا عصار بود انجام می‌گرفت. در این اتاق فکر کسانی حضور داشتند که آشنا به موسیقی هستند و سال‌های سال در این حوزه فعالیت داشته‌اند. چالش‌های متعددی هم وجود داشت؛ اما تمام تلاش گروه بر این اساس بوده که بهترین‌ها انتخاب شوند و از آنها دعوت به عمل آید.

 

خباز با اشاره به تلاش برای تولید برنامه‌ای اصولی و کمک به فعالان تازه نفس موسیقی افزود: آنچه ما به عنوان برنامه‌ساز در این زمینه توقع داریم این است که حوزه‌های حاکمیتی فرهنگی کشور نیز قدری اعتماد کنند تا موسیقی تازه‌تر و صداهای جدیدتری به مخاطبان برسد و آن‌ها نیز در عرصه موسیقی کشور اثرگذار باشند.

او در پاسخ به این سوال که آیا «کنسرتینو» می‌تواند مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد و تا چه حد اثرگذار خواهد بود، گفت: شخصا فکر می‌کنم نتیجه برنامه موفق بوده است اما باید این موضوع را مردم و مخاطبان بگویند. اما می‌توانم بگویم کیفی‌ترین برنامه‌ای را که ممکن است در حوزه موسیقی ساخته شود با اعتماد به نفس کامل تولید کرده‌ایم. طبعا باید کمی بگذرد تا برنامه به‌ویژه در پی‌گیران موسیقی رسوب کند ؛ سپس با توجه به نظرها و نگاه‌ها پیش برویم و بتوانیم برای تولید فصل بعدی نقاط ضعفی که ممکن است از چشم ما پنهان مانده باشد را برطرف کنیم.

 

 

 

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۷۵۵۷۲
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت