«ارتباطات بحران در رسانه‌هاي اجتماعي» تجديد چاپ شد

سرنا_کتاب «ارتباطات بحران در رسانه‌هاي اجتماعي» نوشته «ان ماري ون‌دن‌هارك» با ترجمه عباس رضایی ثمرین روزنامه‌نگار، به چاپ دوم رسید.

در اين كتاب مصاديق واقعي متعدد از بحران‌هاي بوجود آمده يا بسط يافته در بستر رسانه‌هاي اجتماعي مورد بررسي قرار گرفته و یک برنامه عملیاتی شامل استراتژی‌ها و تاکتیک‌های آزموده شده برای مدیریت ارتباطي اين بحران‌ها ارائه شده است.

مخاطب کتاب «ارتباطات بحران در رسانه‌های اجتماعی» اهالی رسانه، مدیران و کارشناسان روابط عمومی، فعالان رسانه‌های اجتماعی، مدیران، سیاستمداران، چهره‌های عمومی و همه کسانی هستند که با چالش مدیریت شهرت فردی یا سازمانی در فضای مجازی مواجهند. کتاب در 10 فصل تدوین شده و در فصول مختلف به مصادیق واقعی از بحران‌های مختلف ارتباطی و روند مدیریت آنها اشاره شده است.

نویسنده این کتاب «ان‌ماری‌ ون‌دن‌هارک» پژوهشگر روابط عمومی دیجیتال، ارتباطات بحران و امنیت سایبری است. او برای نگارش کتاب «ارتباطات بحران در رسانه‌های اجتماعی» با مدیران رسانه‌ای چندین سازمان‌ و شرکت بزرگ بین‌المللی درباره نحوه مدیریت بحران‌های ارتباطی بویژه بحران‌هایی که در بستر شبکه‌های اجتماعی بسط یافته‌اند، به گفت‌وگو نشسته است. «جانسون‌اندجانسون»، «مک‌دونالد»، «فدرال‌اکسپرس»، «ناسا»، «بریتیش‌پترولیوم»، «شل» و ... برخی از شرکت‌ها و سازمانهایی هستند که تجربه آنها در مدیریت ارتباطي بحران‌ بویژه در رسانه‌های اجتماعی در اين كتاب مورد بررسی قرار گرفته؛ تجاربی که بعضی از آنها توام با موفقیت بوده و برخی دیگر به شکست انجامیده است.

مترجم این کتاب هم عباس رضایی ثمرین روزنامه‌نگار است که سابقه سالها فعالیت در رسانه‌های مکتوب، الکترونیکی و تصویری را در کارنامه دارد. رضایی ثمرین پیش از این هم کتاب «چگونه با خبرنگاران مصاحبه کنیم» اثر الن استیونس را هم به فارسی برگردانده بود که پاییز 96 از سوی انتشارات ثانیه منتشر و پس از آن چند بار تجديد چاپ شده است.

چاپ دوم کتاب «ارتباطات بحران در رسانه‌ها» در 156 صفحه و به بهای 28 هزار تومان از سوي انتشارات ثانيه روانه پیشخوان کتاب‌فروشی‌ها شده است.

منبع: ایرنا

کد مطلب: ۲۱۱۶۲۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت