«مادر عشق» منتشر شد

سرنا_کتاب «مادر عشق» روایت داستانی از زندگی حضرت ام البنین (س)، مادر حضرت عباس (ع) است که با هدف آشنایی نوجوانان با زنان صدر اسلام و الگوبرداری از زندگی آنان منتشر شده است.

این کتاب به قلم عطیه‌سادات صالحیان همزمان با اولین روز ماه محرم در ۱۴۸ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۵۰ هزار تومان در انتشارات مدرسه عرضه شده است.

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: ام‌البنین (سلام الله علیها)، نامش فاطمه بود و نام قبیله‌اش بنی‌کِلاب. او همسر امام علی (ع) و از زنان نامدار اسلام است. ثمره زندگی مشترک ام‌البنین (علیهاالسلام) با حضرت علی (علیه السلام)، چهار پسر بود که به دلیل داشتن همین پسران، او را ام‌البنین، یعنی مادر پسران می‌خواندند. نام فرزندان ایشان به ترتیب عبارت است از: حضرت ابوالفضل العباس(علیه السلام)، عبداللّه، جعفر و عثمان، که هر چهار نفر در سرزمین کربلا و در رکاب امام حسین (علیه السلام) به شهادت رسیدند و نسل ایشان از طریق عُبیداللّه فرزند حضرت ابوالفضل (علیه السلام) ادامه یافت.

کتاب «مادر عشق» از جمله کتاب‌های مجموعه ریحانه است که روایت داستانی از زندگی این بانوی بزرگوار است. این کتاب در ۱۱ فصل با توجه به منابع تاریخی به قلم عطیه‌سادات صالحیان نگاشته شده است.

مجموعه کتاب‌های «ریحانه» نگاهی نو به زندگی زنان صدر اسلام دارد. پیش‌تر از این مجموعه «دختر ماه»، «بهای عاشقی»، «بانوی کبریا» و «مهرا» به چاپ رسیده است.

کتاب «مادر عشق» در فروشگاه‌های سراسر کشور و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات مدرسه به آدرس www.enmabazar.ir در دسترس مخاطبان قرار دارد.

منبع: ایسنا

کد مطلب: ۲۱۸۳۲۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت

پیشنهاد سردبیر