کتابی که رهبر انقلاب خودشان را مدیون آن و نویسنده‌اش می‌دانند

هشتمین دوره مسابقه کتاب‌خوانی «پویا» با محوریت کتاب «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» از دوازدهم مردادماه آغاز شده و تا دوازدهم مهرماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

کتاب «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» مجموعه‌ای هشت‌ جلدی از داستان‌های آموزنده و زیبای ادبیات قدیم ایران و زبان فارسی است که به قلم مهدی آذریزدی و توسط دفتر کودک و نوجوان شکوفه، وابسته به انتشارات امیرکبیر به چاپ رسیده است.

این کتاب مفید و پرمحتوا دارای متنی روان از داستان‌های «کلیله ‌و ‌دمنه» است که سرشار از نکات اخلاقی، حل مسئله‌ها، انگیختن اندیشه و هر معمایی است که حل آن به کودک کمک می‌کند تا فکرش را وسیع‌تر کند. نویسنده در این کتاب، داستان‌های کهن ادبی را که برای کودکان قدری دشوار است، به زبان کودکانه و با نثری روان و زبانی ساده و شیرین بازنویسی کرده ‌است. این اثر به زبان اسپانیایی، ارمنی، چینی و روسی ترجمه شده ‌است.

نویسندۀ این اثر، یعنی مهدی آذریزدی، لقب «پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران» را دارد؛ چرا که او اولین نویسنده‌ای است که در ایران به فکر نوشتن داستان برای کودکان و نوجوانان افتاده است. به قدری این کتاب خوب و اثربخش است که رهبر معظم انقلاب هم آن را تأیید کرده‌اند. ایشان درباره‌ این کتاب و نویسنده فرهیخته‌اش فرموده‌اند: «من خودم را از جهت تربیت فرزندانم، بخشی مدیون این مرد و کتاب این مرد می‌دانم.»

منبع: تسنیم
کد مطلب: ۳۵۳۷۰۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت

پیشنهاد سردبیر