روایت ژول ورن از «پانصد میلیون ثروت بانو بیگم»

نشر ققنوس این بار درصدد انتشار روایتی دیگر از ژول ورن برآمد و آن را در قالب کتاب «پانصد میلیون ثروت بانو بیگم» روانه بازار کتاب کرد.

کتاب «پانصد میلیون ثروت بانو بیگم» نوشته ژول ورن با ترجمه فرزانه مهری در شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و با قیمت ۵۵ هزار تومان از سوی نشر آفرینگان زیر مجموعه انتشارات ققنوس منتشر شده است.

ژول ورن، نویسنده فرانسوی که رمان‌های ماجراجویانه‌اش نام او را سر زبان‌ها انداخت، در سال ۱۸۶۳ پنج هفته در بالن را تحویل ناشر داد. این رمان با چنان موفقیتی روبه رو شد که نویسنده و ناشر تصمیم گرفتند به اتفاق هم مجموعه‌ای با عنوان «سفرهای شگفت انگیز»، و با صحافی متفاوت منتشر کنند؛ کتاب‌هایی نفیس، در قطع رقعی، با گراورهایی سیاه و سفید اثر نقاشان مختلف، از دل این تصمیم ۶۲ رمان و ۱۸ داستان متولد شد.

داستان‌های ژول ورن چهت به لحاظ قصه گویی و چه به لحاظ محتوایی به گونه‌ای است که از بچه نه‌ساله تا آدم نوساله با آن ارتباط برقرار می‌کند و از خواندنش لذت می‌برد. شاید از این روست که هم شاهکارهای سینمای جهان با اقتباس از آثار ژول ورن ساخته شده، هم کارتون‌هایی برای کودکان و نوجوانان.

گروه انتشارات ققنوس، بنابه اهمیت اثار ژول ورن، تصمیم گرفت نسخه کاملی از مجموعه آثار این نویسنده را تهیه، ترجمه و منتشر کند تا همه مخاطبان به صورتی منسجم با نخستین آثار علمی- تخیلی جهان و پیشگویی‌های علمی این نویسنده بزرگ در قالب رمان‌های جذاب و پر کشش او آشنا شوند.

این رمان از بیست بخش تحت عناوین «ورود آقای شارپ»، «دو رفیق»، «تاثیرات یک خبر»، «دو مدعی»، «شهر فولاد»، «چاه آلبرشت»، «بخش مرکزی»، غار اژدها»، «راه خروج»، «مقاله‌ای در مجله آلمانی قرن ما»، «صرف شام در منزل دکتر سارازن»، «شورا»، «نامه مارسل بروکمن به پرفسور شولتز، اشتالشتات»، «آماده باش برای نبرد»، «بورس سان‌فرانسیسکو»، «دو فرانسوی علیه یک شهر»، «تفهیم با شلیک اسلحه»، «مغز هسته»، «یک مسئله خانوادگی» و «نتیجه‌گیری» تشکیل شده و تصاویری نیز ضمیمه این اثر است.

منبع: مهر
کد مطلب: ۳۵۸۳۹۸
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت