«راهنمای اسپوتنیک برای نجات کره‌ی زمین» روانه بازار شد

کتاب «راهنمای اسپوتنیک برای نجات کره‌ی زمین» فهرستی کودکانه از کارهایی که می‌توان برای نجات کره زمین انجام داد.

کتاب «راهنمای اسپوتنیک برای نجات کره‌ی زمین» اثر فرانک کاتریل بویس چندی پیش با ترجمه بیتا ابراهیمی به همت نشر افق در ۳۲۵ صفحه و با قیمت ۸۷ هزار تومان منتشر و راهی بازار نشر شده است.

«راهنمای اسپوتنیک برای نجات کره‌ی زمین» برای نوجوانان ۹ تا ۱۴ سال نوشته شده و محور داستانش، نوجوانی به‌نام پِرِز است که پدر بزرگش همیشه می‌گوید: «قبل از انجام هر کاری، فهرست تهیه کن. اگر می‌خواهی کیک بپزی، فهرست تهیه کن. اگر اسباب کشی می‌کنی، فهرست تهیه کن. اگر می‌خواهی با کشتی فرارکنی و به دریا بروی، فهرست تهیه کن.» شاید از این جهت است که بعد از ورق زدن چند صفحه از کتاب با فهرستی بلند بالا روبه رو می‌شویم که در نهایت داستان‌هایی که در ادامه می‌خوانید حول همان فهرست شکل می‌گیرند.

در این‌ داستان هم مانند «روبات خرابکار»، یک‌روبات که البته اسمش اسپوتنیک است، حضور دارد. وقتی پرز با اسپوتنیک ملاقات می‌کند و روبات بیگانه کوچولو به او می‌گوید زمین در حال نابودی است، تصمیم می‌گیرد طبق حرف پدربزرگش، یک فهرست درست کند. اگر او بتواند ده چیز پیدا کند که ارزش انجام دادن داشته باشند، می‌تواند کتابی با عنوان راهنمای اسپوتنیک برای نجات کره‌ی زمین بنویسد و بعد زمین به چرخش خود به دور خورشید کوچولویش ادامه خواهد داد. اما او فقط تا آخر تابستان وقت دارد و اگر نتواند این راهنما را بنویسد، کار تمام است.

اگر پرز بتواند ده چیز پیدا کند که ارزش انجام دادن داشته باشند، می‌تواند کتابی با عنوان راهنمای اسپوتنیک برای نجات کره زمین بنویسد و بعد زمین به چرخش خود به دور خورشید ادامه بدهد. اما او فقط تا آخر تابستان وقت دارد و اگر نتواند راهنما را بنویسد، کار تمام است…

منبع: ایلنا
کد مطلب: ۳۵۹۰۹۳
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت