نویسنده «مسیر سبز» به دادگاه احضار شد

استفن کینگ رمان‌نویس مشهور در مخالفت با ادغام دو غول بزرگ انتشاراتی جهان در دادگاه شهادت می‌دهد.

نویسنده «مسیر سبز» به دادگاه احضار شد

وزارت دادگستری آمریکا از یک قاضی فدرال خواسته تا از ادغام دو انتشارات عظیم «پنگوئن رندوم هاوس» و «سایمون اند شوستر» به ارزش ۲.۲ میلیارد دلار جلوگیری کند و قرار است استیون کینگ نویسنده مطرح به عنوان یکی از چندین نویسنده‌ای که تحت تاثیر این تصمیم متضرر می‌شوند در دادگاه شهادت دهد.

سایمون اند شوستر سال‌هاست ناشر آثار استفن کینگ است.

دولت آمریکا نیز که مخالف ادغام این دو انتشارات بزرگ است معتقد است ادغام پیشنهادی احتمالاً منجر به دریافت پیش‌پرداخت‌های کمتری به نویسندگان کتاب‌های پرفروش می‌شود، به این معنی که نویسندگانی که سال‌ها روی دست‌نوشته‌های خود زحمت می‌کشند، دستمزد کمتری برای تلاش‌های خود دریافت خواهند کرد».

کینگ که نگارش رمان‌هایی پرفروشی چون «درخشش» و «کری» را در کارنامه دارد به همراه برخی از فعالان عرضع انتشارات و نمایندگان نویسندگان در دادگاه شهادت می‌دهد.

«پنگوئن رندوم هاوس» که بزرگترین ناشر کتاب در ایالات متحده است در نوامبر ۲۰۲۰ اعلام کرد قصد دارد انتشارات رقیب یعنی «سایمون اند شوستر» را خریداری کند. «پنگوئن رنودم هاوس» متعلق به شرکت رسانه‌ای آلمانی «برتسلمان» است در حالی که انتشارات «سیمون اند شوستر» بخشی از کمپانی «CBS» است و وزارت دادگستری شکایت خود در مخالفت با ادغام این دو انتشارات را در نوامبر ۲۰۲۱ تنطیم کرده است.

پنگوئن رندوم هاوس، هارپرکالینز، مک‌میلان، سیمون اند شوستر وهچت، بزرگترین ناشران انگلیسی زبان دنیا محسوب می‌شوند.

استفن کینگ خالق بیش از ‌۲۰۰ اثر ادبی در ژانرهای وحشت و خیال‌پردازی است. او نویسندگی را در سن هفت‌سالگی آغاز کرد و با نام‌های مستعار ریچارد باکمن و جان سوئیتن آثار متعددی نوشته است. رمان‌های کینگ چنان با استقبال گرمی از سوی خوانندگان او روبه‌رو شد که فیلم‌های زیادی بر اساس آن‌ها در سینما ساخته شد.

کارگردانان مطرح با اقتباس از رمان‌های او فیلم‌های بسیاری ساخته‌اند. برخی از این فیلم‌ها با بازی درخشان بازیگران نام‌دار بر پرده رفته که از آن جمله می‌توان به «درخشش»، «مسیر سبز»، «رهایی از شائوشنگ»، «آن»، «مه»، «میزری» و «۱۴۰۸» اشاره کرد.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۱۵۵۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت