3 کتاب جدید از محمد میرکیانی با موضوع پهلوانی به بازار نشر آمد

سه کتاب با درونمایه پهلوانی با عنوان‌های ماه پهلوان، پهلوان در میدان و آخرین کشتی از آثار محمد میرکیانی توسط انتشارات محراب قلم در مسیر انتشار قرار گرفت.

سه کتاب پهلوانی با عنوان‌های ماه پهلوان، پهلوان در میدان و آخرین کشتی از آثار محمد میرکیانی توسط انتشارات محراب قلم برای رده سنی نوجوانان در مسیر انتشار قرار گرفت. داستان‌های پهلوانی از جلوه‌های زیبای صفات انسانی در ادبیات و فرهنگ ما هستند.

جوانمردی، حمایت از محرومان، پاکدلی و پاک اندیشی، پایبندی بی‌چون و چرا به مبانی دینی واعتقادی و ایستادگی در برابر بیگانه و بیگانه پرست، از اندیشه‌های جاری در قصه‌های پهلوانی است.

محمد میرکیانی حدود ۲۰۰ نمایشنامه کوتاه و بلند برای کودکان نوشته و یا تنظیم کرده است. آثار منتشر شده او بیش از ۶۰ کتاب برای کودکان و نوجوانان است و مجموع قصه‌های چاپ شده‌اش برای همه گروه‌های سنی در قالب‌های داستان کوتاه، بلند و رمان، نزدیک به ۵۰۰ عنوان می‌رسد.

وی بیش از ۲۵ کتاب درباره ادبیات کهن و عامیانه برای گروه سنی کودک و نوجوان تألیف کرده و کتابی پژوهشی با عنوان «راز مَثَل‌های ما» برای نوجوانان با موضوع ادبیات عامیانه منتشر کرده است.

بعضی از آثار میرکیانی به تولیدات تصویری و تلویزیونی تبدیل شده‌اند؛ مثل فیلم «شاید فردا نباشد» برای گروه کودک شبکه دو و مجموعه‌های «قصه ما همین بود» با عنوان افسانه‌های کهن برای مرکز فرهنگی صبا و مجموعه ۸۰ قسمتی «قصه ما مثل شد» که در قالب پویانمایی برای گروه کودک و نوجوان تولید شده است.

پیش از این دلاوران قلعه خورشید و اشک پهلوان با موضوع قصه‌های پهلوانی از محمد میرکیانی منتشر شده است.
منبع: فارس
کد مطلب: ۳۶۱۸۹۴
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت