دو کتاب درباره‌ی پیامبر در بازار کتاب

«پیام پیامبر» و «داستان‌ها و درس‌هایی از زندگی پیامبر اسلام (ص)» نام ۲ کتابی است که با موضوع خاتم‌الانبیاء (ص) منتشر شده‌اند.

دو کتاب درباره‌ی پیامبر در بازار کتاب

ویراست جدید کتاب «پیام پیامبر» نوشته‌ی سیدمحمدتقی حکیم در ۱۴۰ صفحه با شمارگان هزار نسخه و با قیمت ۲۲هزار تومان توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد. 

در یادداشت پشت‌جلد کتاب می‌خوانیم: این کتاب، به طور اجمال (آن‌گونه که عموم را بکار بیاید) در سه بخش، به شرح زندگی و شخصیت ممتاز حضرت مصطفی (ص) پرداخته است. 

در بخش نخست، از تولد تا بعثت، از بعثت تا هجرت، و از هجرت، و از هجرت تا وفات را با بیانی ساده بازگو کرده و در بخش دوم و سوم به شرح مزایای اخلاقی و شرح بیاناتی از ایشان، اختصاص یافته است. 

دو کتاب درباره‌ی پیامبر در بازار کتاب

همچنین چاپ جدید کتاب «داستان‌ها و درس‌هایی از زندگی پیامبر اسلام (ص)» با تدوین مرتضی نظری در ۲۵۱ صفحه با شمارگان هزار نسخه و با قیمت ۴۰هزار تومان توسط نشر یادشده منتشر شد. 

در بخشی از مقدمه‌ی کتاب می‌خوانیم: هدف ما از طرح این داستانها، در واقع شناخت قسمتهایی از تاریخ بسیار مهم و حساس اسلام است. ما سرگذشت شخصیتی را بازگو کرده‌ایم که در جهان آفرینش بی‌همتاست و به شما بهترین و کامل‌ترین الگوی زندگی را معرفی نموده‌ایم تا از رفتار او و منش و سیرت زندگی او، درسهای چگونه زیستن را بیاموزیم. 

نکته حایز اهمیت این است که ما از جنبه‌ی کاربردی این داستانهای تاریخی، بهره ببریم و به صورت عملی در زندگی روزمره‌ی خویش به کار ببندیم تا در پرتو رفتارهای اصولی و خردمندانه‌ی پیامبر (ص)، جامعه و خانواده‌ای سالم، پرطراوت، و با نشاط داشته باشیم و بدین ترتیب از شعاع نورانی شخصیت الهی پیامبر اکرم (ص) بهره برده، و اطرافیان خود را نیز بهره‌مند سازیم و مفهوم زندگی الهی و انسانها را به نمایش بگذاریم. 

دو کتاب درباره‌ی پیامبر در بازار کتاب

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۲۷۷۰
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت