سید ابوالفضل کاظمی فرمانده گردان میثم به همرزمان شهیدش پیوست

آسد ابوالفضل کاظمی راوی کتاب «کوچه نقاش‌ها» و فرمانده گردان میثم به رفقای شهیدش پیوست.

سید ابوالفضل کاظمی فرمانده گردان میثم به همرزمان شهیدش پیوست

سید ابوالفضل کاظمی از رزمندگان دفاع مقدس و فرمانده گردان میثم که در بستر بیماری بود، آسمانی شد. وی از ناشناخته ترین رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس بود. وقتی جنگ شروع شد، او تهران را به مقصد جبهه‌ها ترک کرد.

کاظمی سال ۱۳۳۵ در تهران و در خانواده‌ای سنتی به دنیا آمد. وی که از مبارزان علیه رژیم شاه بوده، پس از پیروزی انقلاب و با شروع جنگ تحمیلی راهی جبهه شد. کاظمی در کردستان با بزرگانی چون شهید شیرودی، شهید صیاد شیرازی، شهید وصالی و… همرزم بود. او در کردستان گرفتار شبیخون کومله‌ها و اسیر ضدانقلاب شد و تا پای اعدام هم رفت و در نهایت آزاد شد و به تهران بازگشت.

وی رزمنده‌ای بود که در کنار شهید چمران و در گروه شهید اصغر وصالی با عنوان «دستمال سرخ‌ها» در کردستان فعال بود و با شروع فعالیت‌ ضدانقلاب در کردستان، همراه شهید قاسم دهباشی و شهید محمد بروجردی به کردستان رفت و در درگیری‌های سنندج و پاوه به گروه شهید چمران پیوست. او همچنین در فعالیت‌های انقلابی شرکت داشته و عضو کمیته استقبال از امام‌ خمینی(ره) در زمان ورود ایشان به کشور بوده است.

«کوچه‌ نقاش‌ها» مجموعه خاطرات سیدابوالفضل کاظمی است که توسط راحله صبوری گردآوری و تدوین شده است. این کتاب روایت خاطرات کاظمی در دوران جنگ تحمیلی از زبان خودش است.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۴۶۱۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت