رمان «عملیات سیاه» منتشر شد

کتاب «عملیات سیاه» رمانی سیاسی- اطلاعاتی که به پیدایش ویروس کووید ۱۹ می‌پردازد و ناگفته‌هایی را فاش می‌کند.

رمان «عملیات سیاه» منتشر شد

کتاب «عملیات سیاه» (روایتی از عملیات پنهان ترامپ) به نویسندگی رضا صادقی از جمله رمان‌های سیاسی اطلاعاتی است که توسط موسسه نشر و تحقیقات ذکر با تیراژ ۵۰۰ نسخه وبا قیمت ۴۹ هزار تومان منتشر و روانه بازار شده است. 

این کتاب سومین رمان صادقی است که به پیدایش ویروس کووید ۱۹ و همزمانی آن با ترور قاسم سلیمانی پرداخته است. شخصیت اصلی داستان، خبرنگاری مهاجرت کرده از ایران است. مدیر خبرگزاری او را به ووهان می‌فرستد تا از پیدایش ویروس جدید گزارش تهیه کند. این ماموریت سرآغاز درگیر شدن او با پرونده سیاسی_ اطلاعاتی می‌شود که ماجراهای عجیب آن او را با چالش جدی مواجه می‌کند. 

در بخشی از رمان می‌خوانیم: 

ارکیده با ظاهری ساده پشت تریبون رفت. پالتویش را درآورد و لبه صندلی آویزان کرد. با زبان فارسی به حاضران سلام کرد و روز به خیر گفت. میهمانان که زبان فارسی نمی‌دانستند تعجب کردند اما واکنشی نشان ندادند. هنگامی که او گزارشش را به زبان فارسی ارائه داد؛ زمزمه‌ای در سالن پیچید. مدیر نشست از ارکیده پرسید نمی‌تواند گزارش را به انگلیسی ارائه کند چون آن‌ها پیش بینی ترجمه هم‌زمان نکرده‌اند؟ ارکیده خیلی آرام پاسخ داد: چرا می‌توانم. 

مدیر نشست با تعجب درخواست کرد پس گزارش را به انگلیسی ارائه کند. ارکیده با زبان انگلیسی به حاضران سلام داد و روز بخیر گفت. سالن یک مرتبه ساکت شد. وقتی تصاویر پاورپوینت گزارش روی پرده سالن افتاد؛ ارکیده نگاهی به آن و سپس به حاضران انداخت. لبخندی زد و گفت: امیدوارم این گزارش که برای تهیه آن تا کام مرگ رفته‌ام؛ مورد توجه‌تان قرار گیرد. هرچه از بیان گزارش گذشت؛ اعتماد به نفس ارکیده برای ارائه چهار فرضیه طراحی شده پیرامون منشاء پیدایش کووید ۱۹ بیشتر شد…

منبع: ایلنا
کد مطلب: ۳۶۵۱۳۴
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت