آخرین خبرها از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از آذر برای ثبت‌نام از ناشران خارجی و از دی ۱۴۰۱ برای ثبت‌نام در بخش بین‌الملل این نمایشگاه زمینه‌سازی کرده‌ است.

آخرین خبرها از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

طبق آخرین گفته‌های یاسر احمدوند معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در محدوده روزهای ۲۰ تا ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. هنوز مشخص نیست مانند دوره پیشین نمایشگاه حضوری و مجازی هم‌زمان برگزار می‌شود یا میان این دو رویداد فرهنگی فاصله زمانی درنظر گرفته می‌شود تا ناشران بتوانند استفاده بهتری از این فرصت داشته باشند.

ثبت‌نام از ناشران خارجی متقاضی حضور در سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۱۹ آذر شروع شد و تا ۳۰ بهمن‌ماه ادامه دارد. تاریخ آغاز ثبت‌نام از ناشران برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، در مقایسه با ۳۳ دوره نمایشگاه گذشته بی‌سابقه است.

موزعان و ناشران خارجی متقاضی شرکت در سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با مراجعه به سامانه ketab.ir یا https://register-int.tibf.ir/ و اطلاع از ضوابط و شرایط، برای حضور در بخش‌های لاتین و عربی این نمایشگاه ثبت‌نام کنند.

ثبت نام بخش بین‌الملل نمایشگاه کتاب

همچنین ستاد برگزاری سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۱۹ دی از ناشران، موسسات فرهنگی، نهادها، انجمن‌ها، تشکل‌های نشر، آژانس‌های ادبی و دیگر فعالان فرهنگی حوزه بین‌الملل دعوت کرد تا حداکثر ۱۵ اسفندماه با مراجعه به پایگاه اینترنتی ketab.ir شرایط و ضوابط حضور در بخش بین‌الملل سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را مطالعه و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

بخش بین‌الملل سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با هدف شناساندن بهتر ظرفیت‌های صنعت نشر جمهوری اسلامی ایران، گسترش مراودات فرهنگی در عرصه بین‌الملل، زمینه‌سازی برای برقراری ارتباطات حرفه‌ای بین ناشران ایرانی و خارجی و بررسی مشکلات و راهکارهای توسعه نشر بین‌الملل از ناشران، مؤسسات فرهنگی، نهادها، انجمن‌ها، تشکل‌های نشر، آژانس‌های ادبی و دیگر فعالان فرهنگی حوزه بین‌الملل برای حضور در این نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران دعوت کرده است.

بخش بین‌المللی نمایشگاه کتاب تهران محلی برای تعاملات بین‌المللی بین کشورها و ظرفیتی برای حوزه نشر کشور است، بنابراین سفارتخانه‌های خارجی نیز می‌توانند از طریق ارتباط با ستاد دبیرخانه این نمایشگاه از شرایط حضور کشورهای خود مطلع و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با صدور حکمی علی رمضانی را به عنوان قائم‌مقام سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و رئیس دبیرخانه دائمی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منصوب کرد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۵۳۳۲
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت