تجدید چاپ «دفتر خاطرات یک عنکبوت» در نیستان

چاپ دوم کتاب"دفتر خاطرات یک عنکبوت" نوشته خانم "دورین کرونین" با ترجمه سمیرا کمالی در ۴۰ صفحه وزیری توسط نشر نیستان منتشر و وارد بازار کتاب کودک و نوجوان شد.

تجدید چاپ «دفتر خاطرات یک عنکبوت» در نیستان

نویسنده، خانم "دورین کرونین" که از شخصیتی خلاق و شوخ‌طبع برخوردار است، در کودکی علاقه‌مند بود مثل پدرش یک پلیس خیلی شوخ باشد؛ اما با گذشت زمان به این نتیجه رسید که شجاعت لازم برای این کار را ندارد.

 

او از معلم کلاس اولش، خانم کوپر یاد می‌کند. خانم معلم اولین کسی بود که تشخیص داد دورین ذاتا یک نویسنده است. او به این شاگرد مستعد، تمرین‌هایی اضافه می‌داد تا این توانایی را در او پرورش دهد.

 

دورین نهایتا در دانشگاه حقوق خواند؛ ولی بعد از چند سال کار در این زمینه، شغل مرتبط با رشته‌اش را کنار گذاشت و وقت خود را به طور کامل، صرف نوشتن کتاب‌هایی برای کودکان کرد. آثار متعدد او همیشه جزو کتاب‌های محبوب کودکان بوده است. این آثار هم به صورت نوشتاری و هم صوتی و هم‌چنین به دو صورت چاپی و آنلاین منتشر شده‌اند.

"هری بلیس" تصویرگر این مجموعه است. او در رشته نقاشی تحصیل کرده و کار او در این کتاب، یک مکمل عالی برای کار نویسنده است.

در این کتاب‌ عنکبوت دفتر خاطرات شخصی خود را می‌نویسد. این کار، به خوبی نحوه نوشتن دفتر خاطرات و یادداشت‌های روزانه را به کودک نشان می‌دهد. این کتاب‌ طرح زیرکانه‌ای دارد تا کودک در حال و هوایی طنزآمیز، درباره زندگی و تأثیر عنکبوت ها در محیط زیست اطراف ما، اطلاعات علمی جالبی به دست آورد.

شروع و پایان این کتاب شبیه یک اسکرپ بوک است. عنکبوت کوچک، عکس‌ها و اشیای محبوبش مثلا عکس نوزادی‌اش در بغل بابابزرگ، عکس کتاب مورد علاقه‌اش "تار عنکبوت شارلوت" و حتی اولین پوستی را که انداخته، در این صفحه‌ها چسبانده است.

عنکبوت کوچک از پدربزرگش چیزهای مهمی یاد می‌گیرد؛ مثل اینکه اگر عنکبوت‌ها نباشند، حشره‌ها دنیا را در دست می‌گیرند و اینکه چطور برای سفر به کشورهای مختلف می‌توان سوار باد شد. هم‌چنین تفاوت توانایی‌های او با دوست‌هایش کرم و مگس و این واقعیت را که بابابزرگ از دوست او مگس خوشش نمی‌آید و خیلی چیزهای دیگر را یاد می‌گیریم.

این کتاب منتخب برای لیست پرفروش‌ترین کتابهای کودک نیویورک تایمز و سایت آمازون در سال انتشار بوده است و در ایران نیز همیشه در برنامه‌های کار گروهی علوم، آموزش حفاظت از محیط زیست و شناخت دنیای حیوانات مورد توجه قرار گرفته‌ اند. کتاب برای گروه سنی ۳ تا ۷ سال مناسب است.

منبع: خبر آنلاین
کد مطلب: ۳۶۵۹۶۳
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت