نمایش نخستین دائره المعارف قرآنی جهان اسلام در نمایشگاه قرآن

پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با آثار مختلف مکتوب و دیجیتال قرآنی در سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم شرکت کرده است که به موارد مهم آن اشاره می شود.

نمایش نخستین دائره المعارف قرآنی جهان اسلام در نمایشگاه قرآن

فرهنگ قرآن جامع ترین فرهنگنامه موضوعی قرآن در بر دارنده بیش از 3000 موضوع اصلی و 60000 عنوان فرعی است. همچنین دربردارنده اعلام قرآن و جامع ترین منبع قرآن پژوهی با سه ویژگی دقت، سرعت و آسانی را داراست.

همچنین دائرةالمعارف قرآن کریم نخستین دائره المعارف قرآنی در جهان اسلام که نگاه جامع به هر یک از موضوعات و انعکاس همه دیدگاه های علمی و استفاده از منابع اصیل، متقن و دست اول را دارد و در غرفه پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی به نمایش در آمده است. همچنین برخورداری از نظام ارجاع درون مقاله ای و برون مقاله ای از دیگر مشخصات این دائره المعارف است.

پروژه نظام سازی قرآنی

کتاب فرهنگ موضوعی تفاسیر با آدرس دهی موضوعی بر اساس بیست دوره تفسیر قرآن از شیعه و اهل سنت از دیگر مواردی است که در این غرفه به تصویر کشیده می شود.

پروژه نظام سازی قرآنی که شامل: طرح کلی مطالعات نظام سازی قرآن بنیان، کلیات، مبانی و مفاهیم، نظام اجتماعی و نظام اخلاقی، نظام سیاسی، نظام اقتصادی می شود. فرهنگ نامه سبک زندگی بر اساس آموزه های قرآن و اهل بیت (ع) در چهار موضوع فردی، اجتماعی،خانوادگی و محیط زیست از دیگر موارد عرضه شده در این غرفه بوده است.

عرضه نرم افزار های تلفن همراه

کلان طرح مرجعیت علمی قرآن، پایگاه های پژوهشی و نرم افزار های تلفن همراه شامل: پرتال جامع علوم و معارف قرآن، سامانه بازنمای دستاوردهای قرآنی ( سبد قرآنی) و سایت های قرآن و استشراق، مرجعیت علمی قرآن و نظام سازی قرآنی.

اپلیکیشن های سراج، فرهنگ قرآن، دائرة المعارف قرآن کریم، پرسمانهای قرآنی، کتابخوان همراه پژوهان و فرهنگنامه ها و دانشنامه های تخصصی از دیگر موارد عرضه شده در این غرفه است.

پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن تا کنون 197 عنوان کتاب قرآنی و تفسیر در 306جلد تولید نموده و امسال نیز با 80عنوان جدید در نمایشگاه قرآن شرکت کرده است.

سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ تا ٢۶ فروردین‌ با شعار «میخوانمت» در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا می‌شود. زمان بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۷ تا ٢۴ خواهد بود.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۶۹۲۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت