نگاهی به کتاب «تویی به جای همه» اثر جدید سید مهدی شجاعی در مورد امام سجاد(ع)

سید مهدی شجاعی: امام سجاد را بیمار و رنجور شناسانده ایم!

شجاعی میگوید ما تنها مرد یک قبیله را که یک‌تنه و دست‌تنها اما عالمانه و امیدوارانه، صدها داغ‌دیده و مصیبت‌چشیده را اداره کرد و ده‌ها واقعه خصمانه و فتنه‌گرانه را مدیریت، ندیدیم و نشان ندادیم.

سید مهدی شجاعی: امام سجاد را بیمار و رنجور شناسانده ایم!

 سیدمهدی شجاعی در کتاب «تویی به جای همه»، در رثای امام سجاد (ع) و از رسالت او نوشته است.

دوازدهم محرم (هشتم مردادماه) سالروز شهادت امام سجاد (ع)، امام چهارم شیعیان است؛ به این مناسبت مروری داریم بر کتابی که سیدمهدی شجاعی در رثای امام سجاد (ع) و درباره رسالت او نوشته و از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است.

نویسنده کتاب می‌گوید: ما به امام سجاد (ع) ظلم کردیم! او را بیمار و نحیف و رنجور شناساندیم و بعد در میان سطور تاریخ، گمش کردیم. تنها مرد یک قبیله را، که یک‌تنه و دست‌تنها اما عالمانه و امیدوارانه، صدها داغ‌دیده و مصیبت‌چشیده را اداره کرد و ده‌ها واقعه خصمانه و فتنه‌گرانه را مدیریت، ندیدیم و نشان ندادیم. چطور شکوه مردانه و عاقلانه سجاد را میان ویرانه‌های مدینه ندیدیم؟ و یا چطور سکوت مدبرانه و خردمندانه‌ پسر علی را بیرون گود حرّه نشنیدیم؟ چطور حضور جانانه و فداکارانه دردانه زهرا را میان جماعت اناث باقی‌مانده از کربلا حس نکردیم؟ چطور نفهمیدیم و ندانستیم آن‌که شجاعانه از پس چندین و چند تلاش مذبوحانه، سربلند و روسفید خودش و اهل خیمه‌اش را بیرون آورد سجاد بود؟

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۹۴۸۸
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت