یکی از معروف ترین رمان های جهان سریال می‌شود

نول پرخواننده و جهانی «صد سال تنهایی» اثر گابریل گارسیا مارکز بالاخره راه خود را به دنیای تصویر و هنر باز می‌کند.

یکی از معروف ترین رمان های جهان سریال می‌شود

شبکه جنجالی نتفلیکس رسما اعلام کرد امتیاز برگردان تصویری «صد سال تنهایی» را خریداری کرده است. به گفته مدیران نتفلیکس این سریال قرار است در یک فصل ۱۶ اپیزودی تولید شود تا بتواند کلیت داستان نول را پوشش دهد.

تا قبل از این، با اینکه صنعت سینما علاقه فراوانی به تولید نسخه سینمایی صد سال تنهایی را داشت، حجیم بودن نول و داستانک های آن مانعی برای ساخت این نسخه سینمایی بود.

به باور هر دو گروه منتقدان سینمایی و ادبی، یک فیلم سینمایی نمی توانست به صورت کامل حق مطلب را در رابطه با داستان مارگز ادا کند.

منتقدان ادبی که از آثار این نویسنده سرشناس کلمبیایی با عنوان «روالیسم جادویی» اسم می‌برند، نسبت به تولید هر نسخه سینمایی یا تلویزیونی از این اثر به شدت حساس بوده‌اند. شنیده‌ها حکایت از آن می‌کند که رودریگو گارسیا فرزند هنرمند گابریل گارسیا مارکز در روند تولید سریال تلویزیونی «صد سال تنهایی» نقش مهمی دارد و این درام پرتنش با نظارت کامل او ساخته خواهد شد.

رودریگر گارسیا از چند سال قبل با تاسیس یک شرکت فیلمسازی، در خدمت هنرمندان خلاق قاره آمریکای لاتین بوده است. داستان کتاب مارکز در یک پروسه زمانی صد ساله، به تعریف داستان زندگی چند نسل از یک خانواده می‌پردازد و چندین داستان متفاوت را به صورتی درهم تنیده شده بازگو می‌کند.

با اعلام خبر تولید سریال تلویزیونی «صد سال تنهایی»، بحث‌های زیادی بین طرفداران نویسنده درگرفته که در رابطه با توانایی نتفلیکسی‌ها در خلق یک اثر باشکوه اظهارنظر کرده‌اند. برای بسیاری این پرسش مطرح است که آیا این سریال می‌تواند ضمن وفاداری به اثر مارکز، یک نمایش جذاب و تماشایی به عموم بینندگان علاقه‌مند ارائه دهد یا نه.

همه این‌ها در حالی است که تا این لحظه، هنوز نه فیلمنامه‌نویسی برای سریال انتخاب شده و نه فیلمسازی که قرار است آن را کارگردانی کند.

ترکیب بازیگران نقش‌های مختلف مجموعه هم فعلا نامشخص است و این در حالی است که دوستداران مارکز از مدیران نتفلیکس خواسته‌اند، آن را با حضور هنرمندان لاتینی تبار و به زبان بومی و نه زبان انگلیسی تولید کنند. با همه این‌ها، نتفلیکس خبر داده است که سریال جنجالی‌اش برای پخش استریم در اواخر سال ۲۰۲۴ آماده می‌کند.

 

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۷۵۴۷۵
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت