ضرغامی از تعطیلی سعدآباد، گله و از گردشگران عذرخواهی کرد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: به این میزان سخت‌گیری در تعطیلی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برای مراسم رسمی تشریفات روسای جمهور مهمان اعتقاد نداریم.

سیدعزت الله ضرغامی در حساب توییتری خود توضیح داد که تعطیلات ⁧‫کاخ موزه سعدآباد‬⁩ و اوج آن در این هفته به دلیل مراسم رسمی تشریفات روسای جمهور میهمان است.

مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد از روز جمعه (۲۰ خرداد) تا فردا یکشنبه (۲۲ خرداد) برای برگزاری مراسم تشریفات استقبال رسمی از نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا تعطیل است.

مراسم استقبال از رهبران، روسای جمهور و نخست وزیرانی که به ایران سفر می کنند و جلسات هیات های عالی رتبه همراه آنها در مجموعه سعدآباد برگزار می شود. 

‌دو هفته پیش هم مجموعه سعدآباد دو روز بخاطر استقبال رسمی از امامعلی رحمان رییس جمهوری تاجیکستان تعطیل بود و ظاهراً این مجموعه سه شنبه و چهارشنبه این هفته هم به دلیل سفر یکی دیگر از روسای جمهوری از آسیای مرکزی تعطیل خواهد شد. 

این تعطیلات باعث شده وزیر میراث فرهنگی در توییت خود از گردشگران داخلی و خارجی برای تعطیل بودن مجموعه سعدآباد عذرخواهی کند و خطاب به مسئولان برگزاری تشریفات استقبال نوشت: به نظرات کارشناسان حفاظت احترام میگذاریم ولی به این میزان سخت گیری اعتقاد نداریم.

سعدآباد با وسعت ۱۱۰ هکتار، به‌عنوان بزرگ ترین مجموعه فرهنگی‌تاریخی پایتخت، همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۹ پذیرای گردشگران و علاقه‌مندان به تاریخ، فرهنگ و هنر کشور است و فروش بلیت آن تا ساعت ۱۷ انجام می‌شود.

 
منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۰۲۹۹
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت