واکنش یگان حفاظت مجموعه تخت جمشید به ماجرای تبلیغ لباس در این مجموعه تاریخی!

کلیپی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن، تعدادی دختر جوان در محوطه میراث جهانی تخت جمشید به تبلیغ لباس پرداخته‌اند در این باره، مسئول یگان حفاظت این مجموعه تاریخی توضیحاتی ارائه داد.

روح‌الله خالدیان، مسئول یگان حفاظت مجموعه تخت جمشید بیان کرد: در این فیلم چهار بانو با لباس‌ها و پوشش محجبه در حال راه رفتن در دروازه ملل هستند و هیچ حرکت ناموزون یا وضعیت نامناسبی نداشتند اما منتشر شدن این فیلم در فضای مجازی نشان می‌دهد که این افراد به دنبال کاری تبلیغاتی بودند؛ این در حالی است که ما از قصد و هدف این افراد آگاهی نداشتیم.

مسئول یگان حفاظت مجموعه تخت جمشید ادامه داد: این کار با هماهنگی مجموعه انجام نشده است و حتی مکان یا رختکن برای تعویض لباس در اختیار این افراد قرار نگرفته و بدون شک آنها دوربین هم همراه نداشتند چراکه در مجموعه تخت جمشید عکاسی یا فیلمبرداری با دوربین حرفه‌ای ممنوع است و به گردشگران اجازه آوردن دوربین حرفه‌ای داده نمی‌شود. لذا امکان دارد که این فیلم را با دوربین گوشی و تلفن همراه خود گرفته باشند.

وی بیان کرد: طبق ضوابط موجود مبنی بر ممنوعیت تبلیغات در مجموعه جهانی تخت جمشید، مجوز برای ساخت اینگونه ویدیوها صادر نمی‌شود و اقدام صورت گرفته می‌تواند پیگرد قانونی در پی داشته باشد.

مجموعه تخت جمشید به یادگار مانده از دوران هخامنشیان و ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو در ۵۵ کیلومتری شمال شیراز و در محدوده شهرستان مرودشت قرار دارد.
منبع: همشهری آنلاین
کد مطلب: ۳۶۲۱۴۶
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت