بیژن مقدم مدیر کاخ نیاوران شد

یک چهره رسانه‌ای به مدیریت مجموعه تاریخی کاخ نیاوران منصوب شد.

بیژن مقدم مدیر کاخ نیاوران شد

 بیژن مقدم، مدیر مسؤول سایت «الف» که بیشتر چهره‌ای سیاسی و رسانه‌ای است، با حکم علی دارابی ـ قائم‌مقام وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی و معاون میراث فرهنگی ـ به عنوان مدیر جدید مجموعه فرهنگی ـ تاریخی نیاوران منصوب شد. پیش از او، مریم جلالی این مسؤولیت را به عهده داشت که پس از مدتی به عنوان معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منصوب شد.

 

در سوابق بیژن مقدم، آن‌چنان که وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرده، آمده است: «او دانش‌آموخته رشته ارتباطات است و در شورای سردبیری روزنامه رسالت عضویت دشته و سردبیری خبرگزاری فارس، مدیرعاملی مؤسسه فرهنگی جام جم و مدیریت سایت خبری الف را نیز بر عهده داشته است.

 

او همچنین سابقه عضویت در شورای راهبردی شبکه چهار سیما، سردبیری مجله گردشگری «جهانگردان»، کمیته تدوین و اصلاح قانون مطبوعات و نظام جامع رسانه‌ای کشور، عضویت در هیات داوران جشنواره‌های رسانه‌ای و کمیته رتبه‌بندی سایت‌های خبری را در کارنامه خود دارد.»

 

مجموعه نیاوران از زمان قاجارها پایه‌گذاری شد و در زمان محمدرضا پهلوی بخش‌هایی به آن اضافه شد و به نوعی اقامتگاه خانوادگی به شمار می‌آمد. این مجموعه پس از انقلاب از سوی مردم محافظت شد و در سال ۱۳۶۰ به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده شد. درهای کاخ نیاوران از حدود سال ۱۳۶۵ به روی مردم برای بازدید عمومی باز شد.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۳۲۷۱
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت