وضعیت اعزام صنایع دستی ایران به قطر

جام جهانی ۲۰۲۲؛ ویترینی بدون اجازه خرید!

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از برنامه‌ریزی‌ برای معرفی ظرفیت‌ها و داشته‌های صنایع‌دستی کشورمان در حاشیه برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی قطر خبر داد.

جام جهانی ۲۰۲۲؛ ویترینی بدون اجازه خرید!

مریم جلالی امروز، سه‌شنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۱ با اعلام این خبر اظهار کرد: «جام جهانی فوتبال در قطر می‌تواند فرصتی برای تبادل فرهنگی باشد، سکویی در ساحل کورنیش قرار دارد که در اختیار وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قرار گرفته است. البته ما اجازه فروش نداریم و فقط نمایش است و تلاش داریم با استفاده از به‌روزترین تکنیک‌های تصویری بتوانیم ظرفیت‌ها، قابلیت‌ها و داشته‌های خودمان را در حوزه صنایع‌دستی نمایش دهیم.»

او اضافه کرد: «صنایع‌دستی محصول سلیقه، هنر و اندیشه زیست بوم‌های مختلف است، باید در زنجیره ارزش بنشیند و بسته‌بندی خوب به این موضوع کمک می‌کند. هر صنایع‌دستی مانند نگینی است که باید در یک غلاف بنشیند. تمام صنایع‌دستی که داریم ارزشمند و نفیس است اما زمانی که از بسته‌بندی صحبت می‌کنیم به خاطر ارزش دادن بیشتر به این محصولات نفیس است.»

سید عزت‌الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز پیش‌تر در گفت‌وگویی با اشاره به اقداماتی که برای معرفی صنایع دستی ایران در جام جهانی قطر صورت گرفته، گفته بود: «جام جهانی قطر فرصت مناسبی برای معرفی و توسعه صادرات صنایع دستی ایران به سراسر جهان محسوب می‌شود.»

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۳۵۰۲
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت