مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی:

بیش از ۱۰۰ نقطه جدید گردشگری در کشور شناسایی شد

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این که بیش از ۱۰۰ نقطه جدید گردشگری در کشور شناسایی شده است، گفت: هدف از اجرای طرح گردشگری نقطه‌ای، توسعه محور گردشگری در روستاها برای ثبت جهانی آنها است.

بیش از ۱۰۰ نقطه جدید گردشگری در کشور شناسایی شد

سید مصطفی فاطمی درباره طرح گردشگری نقطه‌ای گفت: طرحی با عنوان مدیریت نوآورانه مقاصد گردشگری داریم که روی نقاط مختلف کشور که قابلیت توسعه گردشگری دارند متمرکز می‌شود و سعی می‌کند همه ظرفیت‌های زیرساختی و توسعه‌ای که در حوزه گردشگری موثر است روی آن نقطه متمرکز کند.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: این طرح یک فعالیت بین بخشی در بین دستگاه‌های مختلف است و الان روی تعداد محدودی مراکز گسترده متمرکز شده است. علاوه بر این مدیریت مقاصد گردشگری قبلا در جوامع بین المللی هم بوده است.

فاطمی افزود: در اجرای این طرح تسهیل‌گرانی به مناطق مدنظر اعزام می‌شوند و وظیفه برنامه‌ریزی، ارتباط با جامعه گردشگری و جامعه محلی را در راستای توسعه پایدار این حوزه بر عهده دارند.

وی درباره شناسایی برخی نقاط نیز افزود: تا الان برخی نقاط را شناسایی کردیم و مطالعات در حال انجام است و بنا داریم قبل از اینکه تسهیل‌گران را به این مناطق اعزام کنیم، آنها را آموزش دهیم.

مدیر کل توسعه گردشگری داخلی، با بیان اهداف این طرح گفت: هدف از اجرای این طرح، توسعه محور گردشگری در روستاها برای ثبت جهانی است تا بتوانیم بر اساس شاخص‌های جهانی گردشگری، در رونق آن روستا بین دهکده‌های جهانی گردشگری که سازمان جهانی جهانگردی آن را اعلام می‌کند، موثر باشیم.

فاطمی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ نقطه جدید گردشگری در کشور شناسایی شده، اما در مرحله اول، قرار است ۱۰ نقطه برای اعزام تسهیل‌گران تعیین شود که به محض اتمام مطالعات اولیه، طرح در مقاصد برتر آغاز خواهد شد.

منبع: ایرنا
کد مطلب: ۳۶۴۵۰۲
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت