بانوی پیشکسوت نگارگری تقدیر شد

آئین نکوداشت «زینت السادات امامی اصفهانی» شنبه ـ سوم دی‌ماه ـ در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.

بانوی پیشکسوت نگارگری تقدیر شد

آئین نکوداشت «زینت السادات امامی اصفهانی» با حضور محمود شالویی (رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی)، محمود سالاری (معاون هنری وزارت فرهنگ)، عبدالرضا سهرابی (مدیرکل هنرهای تجسمی)، مهدی جمالی‌نژاد (معاون وزیرکشور)، محمدباقر آقامیری (نگارگر)، جلیل جوکار (نگارگر) و تعدادی دیگر از اهالی فرهنگ و هنر برگزار شد.

در ابتدای این برنامه محمود شالویی نکاتی را درباره‌ی زینت السادات امامی اصفهانی چنین بیان کرد: از دوره‌ای که مسئولیت هنرهای تجسمی را بر عهده داشتم، بانوانی که در این عرصه فعال بودند را می‌شناختم و از نزدیک با آثار آنها آشنا بودم ولی در بین آنها خانم امامی از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار بود.

او ادامه داد: یکی از آثار مهم ایشان تابلوی «معراج» بود که حتی در یکی ـ دو بازار جهانی نسبت به معرفی آن اقدام شده بود و ما به دنبال معرفی هر چه بهتر آن بودیم. ایشان به‌رغم اینکه توانایی بالایی در این عرصه دارد اما تا اندازه زیادی در سایه هنری پدر بزرگوار خود قرار گرفته است؛ یعنی ممکن نیست نام ایشان را ببریم و یادی از میرزا آقا امامی نکنیم. ایشان استاد آقای فرشچیان بودند و آقای فرشچیان هر جا که صحبتی داشته، از استاد خویش و اثر ایشان در هنر ایران یاد کرده‌اند. 

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی اعلام کرد: در دوره جدید تلاش می‌کنیم که در انجمن از چهره‌های مختلف هنری و ادبی که امروز به درجاتی رسیده‌اند و مورد توجه ما قرار می‌گیرند، تجلیل کنیم.

منبع: ايسنا
کد مطلب: ۳۶۴۷۱۸
لینک کوتاه کپی شد

دیدگاه

تازه ها

یادداشت