ایرانیان مطابق انتظارِ ترک ها نبودند/ هتل های وان پر نشدند

گردشگران ایرانی که هر ساله برای تعطیلات 13 روزه نوروزی به وان می آیند، امسال انتظارات را برآورده نکردند.

ایرانیان مطابق انتظارِ ترک ها نبودند/ هتل های وان پر نشدند

​​آژانس خبری ایحلاس نیوز (اخلاص نیوز) در گزارشی اعلام کرد: در حالی که سالانه ده ها هزار گردشگر ایرانی در تعطیلات نوروزی به وان می آمدند، امسال استقبال چندانی از این شهر مرزی نکردند. 

مغازه داران وان به شدت روی خرید ایرانی ها حساب باز کرده و آنها را بارها «مایه نجات» خوانده اند اما امسال نشان داده شد که ایرانیان چندان علاقه ای به وان نشان نداده اند.

به گفته منابع ترک،  هتل ها در وان خالی ماندند، جایی که ظرفیت هتل ها برای حدود دو هفته به 90 تا 100 درصد می رسید. 

مغازه داران با بیان اینکه مسافران ایرانی برای اقتصاد وان ضروری هستند، گفتند که آرزو دارند دوباره آن ازدحام جمعیت ایرانی را مشاهده کنند. به گفته مسوولان ترک، تنها آرزوی آنها، تجربه دوباره آن تراکم قدیمی ایرانی است.

«جودت اوزگوکچه»، رئیس هیئت اجرایی منطقه آناتولی شرقی با بیان اینکه سه دروازه گمرکی به مرز ترکیه با ایران وجود دارد، گفت: «مهمانان ایرانی به طور فشرده از مرز کاپیکوی، اسندره و گوربولاک به کشورمان آمدند اما متأسفانه نرخ اشغال هتل ها در وان در حال حاضر 50 تا 60 درصد است و ازدحام سال های گذشته دیده نمی شود.» 

او تصریح کرد که نرخ ازدحام در سال های گذشته به حدی بود که از استانداران و خوابگاه ها و مهمانخانه های دولتی کمک می گرفتیم اما متاسفانه امسال چنین اشتغالی وجود ندارد.

منبع: دنیای اقتصاد
کد مطلب: ۳۷۴۴۰۸
لینک کوتاه کپی شد

پیوندها

دیدگاه

تازه ها

یادداشت