۱۳:۲۵ ۱۳۹۹-۰۷-۰۲

سریال دل؛ فیلمفارسیِ کشدار با آرایش غلیظ

سرنا_سریال «دل» شروع چندان جذابی نداشت و با اتمام سریال، همچنان واکنش‌ها و انتقادات منفی تماشاگران پابرجاست.

سریال نمایش خانگی «دل» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه کنندگی جواد فرحانی سال ۹۸ تولید شده است. منوچهر هادی ساختن سریال های پرمخاطب را خوب بلد است اما پس از توزیع چند قسمت ابتدایی سریال مشخص شد که این‌بار موفق نشده است نظر مثبت مخاطبان را جلب کند.

از همان قسمت‌های ابتدایی کار حاشیه های سریال شروع شد از سانسور لباس بازیگران تا گفت و گو اخیر سعید راد و ابراز پشیمانی از بازی در سریال. با هم بعضی از این حواشی را مرور می کنیم .
 
قصه تکراری
 
«دل» یک ملودارم عاشقانه و اجتماعی است. داستان درباره دختر و پسری‌ست که با مخالفت خانواده‌هایشان بالاخره موفق می‌شوند با هم ازدواج کنند؛ اما در شب عروسی، عروس گم می‌شود و همه‌چیز به‌هم می‌ریزد. قصه کلیشه‌ای و تکراری یکی از اصلی‌ترین ایرادهای سریال «دل» است.
 
سریال دل
 
اگرچه بسیاری از سریال‌های تلویزیون یا نمایش خانگی هم این مشکل را دارند، اما درباره این مجموعه، مشکل این است که قصه از اساس روی یک ماجرای کاملا تکراری بنا شده است.
 
ریتم کند 
 
کُند که نه، انگار متوقف شده است! یکی دیگر از حواشی سریال «دل» مربوط به ریتم کند سریال است. منوچهر هادی ریتم آهسته سریال را طبیعی و منطبق با ساختار آن دانست و گفت: این سریال درباره روابط بین افراد است و یک سریال اکشن و حادثه‌ای نیست که ریتم تند داشته باشد و این به اقتضای قصه اتفاق می‌افتد.
 
پوشش عجیب بازیگران
 
حاشیه دیگر سریال «دل» مربوط به سانسور پوشش بازیگران زن آن بود. بعد از آغاز پخش اولین قسمت، طولی نکشید که وزارت ارشاد، دستور سانسور کردن پوشش برخی از بازیگران آن مانند نسرین مقانلو و مهراوه شریفی‌نیا را صادر کرد. توضیحاتی که منوچهر هادی در اینستاگرام خود منتشر کرد:
 
سریال دل
 
به دلیل ممیزی لباس بانو نسرین مقانلو توسط وزارت ارشاد مجبور شدیم بخش رنگی لباس رو به رنگ آبی در بیاوریم این پروسه نزدیک به دو ماه کار برد و در بخش‌هایی از صحنه‌های فیلم، گردن‌بند خانوم مقانلو هم به رنگ آبی در آمده بود که بهتر از این نمی‌شد. ممنون از توجه شما.
 
سریال دل
 
مسئله دیگری که در سریال «دل» مخاطب را پس می‌زند، سبک پوشش شخصیت‌های قصه است؛ «اتابک» بیشتر اوقات در خانه کراوات زده! «توران» همیشه لباس‌های مجلسی به تن دارد و انگار آماده رفتن به مهمانی است.
 
افسانه بایگان بازیگر سریال«دل» در گفت و گو با هوشنگ گلمکانی منتقد در خصوص آرایش غلیظ و پوشش مرتب در این سریال اظهار داشت که این نگاه و خواسته کارگردان بود و اگر کسی جدا از این روند پیش می رفت، محصول خوبی از آب در نمی آمد.
 
 

منبع: برترین‌ها

اخبــار مرتبط

نظرات خود را با ما در میان بگذارید


اخبار پر بازدیدآخرین اخبار